Jacksonville HS Indoor Class AJacksonville, IL
3/7/2020

< Back

#5 Boys 400 Meters Start List

Section 1 of 10

Lane Athlete Yr. Team Seed
4 Zach ONTIS FR Pleasant Hill 1:19.00
5 Aidan KENYON FR Cuba 1:10.00
6 Mathew STEAD JR Cuba 1:15.00

Section 2 of 10

Lane Athlete Yr. Team Seed
1 Jack RANGE SR Gibault Catholic 1:08.00
2 Zach MUENCH SR New Berlin 1:06.00
3 Colton STEWART SO Alton Marquette 1:05.00
4 Riddick WORKMAN FR Virginia 1:05.00
5 Tommy WILSON JR Rushville-Industry 1:04.20
6 Adam HERNANDEZ FR Pawnee 1:04.20

Section 3 of 10

Lane Athlete Yr. Team Seed
1 Connor WOOD JR Okaw Valley 1:03.00
2 Kohen HOOTS FR Routt 1:02.00
3 Ethan RICE SO Shelbyville 1:02.00
4 Jason BAKUNAS FR Auburn 1:02.00
5 Lane TRAMMEL SO Wesclin 1:02.00
6 Dennis COREY FR Virden 1:02.00

Section 4 of 10

Lane Athlete Yr. Team Seed
1 Luke ADAMS JR Athens 1:01.68
2 Jacob MUEHLHER SR Gibault Catholic 1:01.00
3 Antonio REESE JR Pleasant Plains 1:00.87
4 Asher LINKOUS SR Alton Marquette 1:00.10
5 James DAVIS JR Virden 1:00.00
6 Jackson KERN FR Auburn 1:00.00

Section 5 of 10

Lane Athlete Yr. Team Seed
1 Isaac NOLAN FR Knoxville 59.80
2 Logan STEDMAN FR Tremont 59.78
3 Michael WEST SO Tremont 59.67
4 Skyler ROSS FR Dupo 59.50
5 Brayden KOONCE SR Dupo 59.00
6 Ronin DOIRON SR Steeleville 59.19

Section 6 of 10

Lane Athlete Yr. Team Seed
1 Colton KNOWLES SO Deer Creek-Mackinaw 59.00
2 Matthew LAND SO Midwest Central 59.00
3 Dylan ADAMS SR Warsaw 59.00
4 Matthew RUSSELL FR Williamsville 58.70
5 Justin KERWIN SO Springfield Lutheran 58.59
6 Austin PAGE SO Hillsboro 58.70

Section 7 of 10

Lane Athlete Yr. Team Seed
1 James HARKER JR Midwest Central 58.50
2 Jared PHILLIPS SR Steeleville 58.07
3 Will BATEMAN FR Virginia 58.00
4 Brock RICHARDS FR Maroa-Forsyth 58.00
5 Kennon BEECHER SO Hillsboro 57.80
6 John Ross HESS SO Lewistown 57.90

Section 8 of 10

Lane Athlete Yr. Team Seed
1 Kaeden WHITEMAN SR Lewistown 57.50
2 Josh TRIPLETT SR Rushville-Industry 57.00
3 Chance POINTER JR Carlinville 56.98
4 Zach BRASEL SR Father McGivney Catholic 56.90
5 Reece HANEY SR Heyworth 56.50
6 Andrew DUPY JR Father McGivney Catholic 56.60

Section 9 of 10

Lane Athlete Yr. Team Seed
1 Felipo BOSIO SR Shiloh 56.45
2 Jack WILLIAMS SO Heyworth 56.43
3 Cannon ANDERSON SR PORTA 56.40
4 Joshua JONES SO Madison 56.00
5 Brennan SMITH JR Sangamon Valley 56.00
6 Max COUCH JR Pittsfield 56.00

Section 10 of 10

Lane Athlete Yr. Team Seed
1 James GOODENOW SR Athens 55.94
2 Ethan VANLIEW SO St. Joseph-Ogden 55.89
3 Cameron CROW SO Litchfield 55.40
4 Cecil HUNT SO Unity (Mendon) 55.16
5 Matt MCDOWELL SO Carthage 52.12
6 Braden CROSBY JR Maroa-Forsyth 54.15