Jacksonville HS Indoor Class AJacksonville, IL
3/7/2020

< Back

#3 Boys 200 Meters Results

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts PL
1 Ben EVELAND SO Virginia31.86   63
2 Ezekiel SHIPLEY JR PORTA38.54   66


Finals Section: 2

HPL Athlete Yr. Team Time Pts PL
1 Andrew PIERCE FR Warsaw28.22   50
2 Landon HOING JR Unity (Mendon)29.33   57
3 Reese THOMPSON FR Pleasant Hill29.92   60
4 Riddick WORKMAN FR Virginia30.20   61
5 Ben JOELLENBECK FR Father McGivney Catholic31.71   62
6 Tucker HAMBLIN SR PORTA32.97   64


Finals Section: 3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts PL
1 AJ BAUSER JR Cuba26.92   33
2 Carter DOLBEARE FR Pleasant Hill27.48   44
3 Joe DAVIS FR Virden27.69   46
4 Gunnar MOORE JR Steeleville28.39   52
5 Tanner ALLISON JR Steeleville28.70   54
6 Payton BLANKENSHIP FR Virden33.22   65


Finals Section: 4

HPL Athlete Yr. Team Time Pts PL
1 Alex REHBEIN JR Auburn26.21   26
2 Daryen MILLS FR Warsaw28.03   49
3 Nick TURPIN JR Astoria28.72   55
4 Andrew HELFRICH SO Pawnee28.95   56


Finals Section: 5

HPL Athlete Yr. Team Time Pts PL
1 Josh TURPIN SO Astoria25.77   17
2 Braden DENNING FR Heyworth27.08   36
3 Liam MONAHAN JR Pawnee27.19   40
4 Nathan MCQUILLEN SR Unity (Mendon)28.29   51
5 Colton WALL SR Litchfield29.38   58


Finals Section: 6

HPL Athlete Yr. Team Time Pts PL
1 Kevin HOWELL FR New Berlin26.30   27
2 Luke ADAMS JR Athens26.32   28
3 Braden CLAMPITT SO St. Joseph-Ogden27.38   42
4 Clayton PARDI JR Shiloh28.65   53
5 Kaden MEALEY SO Heyworth29.90   59


Finals Section: 7

HPL Athlete Yr. Team Time Pts PL
1 Noah BELTREMEA JR Father McGivney Catholic25.89   20
2 Charles CUMMINGS SO Knoxville27.15   38
3 Jackson GOEDEKE FR Gibault Catholic27.26   41
4 Kade KULL JR Shelbyville27.38   43


Finals Section: 8

HPL Athlete Yr. Team Time Pts PL
1 Bryan STONE JR Sangamon Valley25.56   15
2 Lucas BLUMEYER FR Deer Creek-Mackinaw25.93   21
3 Jakob ETTER FR Rushville-Industry25.99   24
4 Flynn TIREY FR New Berlin26.84   32
5 Adam SIPES FR Rushville-Industry27.16   39


Finals Section: 9

HPL Athlete Yr. Team Time Pts PL
1 Owen SCHERFF SO Gibault Catholic25.32   13
2 Matthew LAND SO Midwest Central25.80   18
3 Thomas SIMS JR Carlinville25.97   22
4 Matthew ISBELL SO Tremont27.10   37
5 Colby NEICE FR Routt27.86   48


Finals Section: 10

HPL Athlete Yr. Team Time Pts PL
1 Alex GIRARDIN FR Liberty25.86   19
2 Gavin HEINECKE SR Liberty26.07   25
3 Trentin MINNIS SR Shelbyville26.98   34
4 Austin PAGE SO Hillsboro27.68   45


Finals Section: 11

HPL Athlete Yr. Team Time Pts PL
1 Orion PARTINGTON JR Wesclin25.23   12
2 James HARKER JR Midwest Central25.33   14
3 Lane YELLIOTT FR Pittsfield25.97   22
4 Jason KATTENBRAKER SR Wesclin26.34   29
5 nick GUERIN JR Alton Marquette26.38   30
6 Orlando JOHNSON FR Springfield Lutheran27.79   47


Finals Section: 12

HPL Athlete Yr. Team Time Pts PL
1 Austin MILLER SO Maroa-Forsyth25.08 1 8
2 Kalen WILLIAMS JR Alton Marquette25.22   11
3 Jack WESTERN FR Pleasant Plains26.45   31
4 Clayton LIGGETT JR Tremont27.07   35


Finals Section: 13

HPL Athlete Yr. Team Time Pts PL
1 Max OLYSAV JR Williamsville23.95 6 3
2 Coulter FRY JR Carthage24.72 5 4
3 Braden WICKLINE JR Sangamon Valley24.81 4 5
4 Kaleb CHILDERS SR Athens24.86 3 6
5 Braden VOIGHTS SR Williamsville25.15   9


Finals Section: 14

HPL Athlete Yr. Team Time Pts PL
1 Braden CROSBY JR Maroa-Forsyth23.29 10 1
2 Ramsey HUNT SR Shiloh23.39 8 2
3 Cole DONALDSON SR Auburn24.97 2 7
4 Logan HOWLAND JR Pittsfield25.18   10
5 Nick LEON JR Carthage25.67   16