Jacksonville HS Indoor Class AJacksonville, IL
3/7/2020

< Back

#15 Boys 4 x 400m Relay Results

Finals Section: 1

HPL Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts PL
1 Astoria A 4:06.79
Jones
1:04.822 (1:04.822)
Turpin
1:06.796 (2:11.618)
Klinger
1:00.144 (3:11.761)
Turpin
55.020 (4:06.781)
  15
2 Okaw Valley A 4:14.31
Boomer
1:01.720 (1:01.720)
Hildebrandt
1:03.068 (2:04.788)
Wood
1:06.538 (3:11.325)
Ozier
1:02.980 (4:14.305)
  17
3 PORTA A 4:19.02
Hastings
1:05.481 (1:05.481)
Treseler
1:04.211 (2:09.692)
Wiseman
1:12.268 (3:21.959)
Anderson
57.055 (4:19.014)
  18
4 Routt A 4:21.90
Coop
1:04.099 (1:04.099)
Hutton
1:07.787 (2:11.885)
Jackson
1:06.434 (3:18.319)
Hoots
1:03.577 (4:21.895)
  19
5 Steeleville A 4:25.37
Bruner
1:00.923 (1:00.923)
Allison
1:05.855 (2:06.778)
Moore
1:13.192 (3:19.969)
Rushing
1:05.394 (4:25.363)
  21
6 Virginia A 4:54.24
Seymour
1:11.605 (1:11.605)
Hildebrand
1:10.367 (2:21.971)
Eveland
1:21.870 (3:43.840)
Parlier
1:10.399 (4:54.239)
  22


Finals Section: 2

HPL Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts PL
1 Williamsville A 3:53.97
Russell
1:00.604 (1:00.604)
Kennedy
59.962 (2:00.566)
Dixon
57.722 (2:58.288)
Budinger
55.674 (3:53.961)
2 7
2 Shelbyville A 4:01.20
Clark
1:02.406 (1:02.406)
McNees
1:02.124 (2:04.530)
Smith
1:00.770 (3:05.299)
Firnhaber
55.898 (4:01.196)
  10
3 Deer Creek-Mackinaw A 4:02.22
Johnson
1:00.235 (1:00.235)
Blumeyer
1:01.803 (2:02.038)
Spurlock
58.823 (3:00.861)
Albritton
1:01.352 (4:02.212)
  11
4 Litchfield A 4:03.00
Crow
54.937 (54.937)
Carlile
1:00.697 (1:55.633)
Flitz
1:03.677 (2:59.310)
Malloy
1:03.689 (4:02.998)
  12
5 Gibault Catholic A 4:10.81
Goedeke
1:01.992 (1:01.992)
Range
1:06.980 (2:08.971)
Muehlher
1:02.291 (3:11.262)
Scherff
59.542 (4:10.804)
  16
6 Auburn A 4:23.45
Foster
1:08.571 (1:08.571)
Marchizza
1:07.521 (2:16.092)
Sharp
1:07.195 (3:23.287)
Donaldson
1:00.160 (4:23.446)
  20


Finals Section: 3

HPL Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts PL
1 Knoxville A 3:49.56
Hensley
58.613 (58.613)
McGuire
58.499 (1:57.111)
McClay
58.048 (2:55.159)
Sutherland
54.394 (3:49.552)
5 4
2 Carlinville A 3:49.96
Williams
59.390 (59.390)
Sharp
58.029 (1:57.418)
Pointer
1:00.038 (2:57.455)
Roper
52.503 (3:49.958)
4 5
3 Sangamon Valley A 3:57.93
Wickline
1:01.068 (1:01.068)
Owens
58.461 (1:59.529)
Centola
1:00.212 (2:59.740)
Wiese
58.187 (3:57.927)
  9
4 Father McGivney Catholic A 4:05.71
Brasel
1:01.263 (1:01.263)
Guthrie
1:01.013 (2:02.276)
Fox
1:01.636 (3:03.911)
Dupy
1:01.798 (4:05.709)
  13
5 Alton Marquette A 4:05.98
Rummerfield
1:02.947 (1:02.947)
Obanigba
1:02.031 (2:04.978)
Morris
1:03.646 (3:08.623)
Linkous
57.350 (4:05.973)
  14


Finals Section: 4

HPL Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts PL
1 Pleasant Plains A 3:41.77
Pearce
54.756 (54.756)
Vidigal
56.256 (1:51.012)
Kmett
57.667 (2:48.678)
Sunley
53.087 (3:41.764)
10 1
2 St. Joseph-Ogden A 3:47.50
Wagner-Dillman
56.984 (56.984)
Vanliew
58.220 (1:55.203)
Burch
56.715 (2:51.918)
MCorkle
55.580 (3:47.498)
8 2
3 Carthage A 3:48.92
Bergmann
1:03.889 (1:03.889)
McDowell
55.678 (1:59.566)
Kirkham
55.196 (2:54.762)
Newton
54.152 (3:48.913)
6 3
4 Shiloh A 3:53.49
McMicheal
59.902 (59.902)
Bosio
54.360 (1:54.261)
Hunt
57.915 (2:52.175)
Baquer
1:01.308 (3:53.482)
3 6
5 Tremont A 3:55.24
Meyer
54.534 (54.534)
Guard
59.213 (1:53.747)
Martin
59.964 (2:53.711)
Eatock
1:01.530 (3:55.241)
1 8