Metro East Lutheran Middle School Cross Country

August 30, 2014


Endurance Race Timing http://enduranceracetiming.com

Overall Finish List - Boys


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1  (< 5)   1042  Lane Harvey           New Hope                               11:36.86  6:14/K    8 
    2  (< 5)    962  Caden Bohn            Southwestern                           12:26.03  6:41/K    8 
    3      1    979  Mel Mulholland        Steeleville                            12:48.48  6:53/K    8 
    4  (< 5)    934  Trevauhgn Nelson      Murphysboro                            12:58.97  6:58/K    8 
    5      2    996  Jonah Wilson          Trinity Lutheran (Edwardsville)        13:02.48  7:00/K    8 
    6  (< 5)    857  Will Brant            First Baptist Academy                  13:04.22  7:02/K    8 
    7      3   1012  Parker McBride        Zion Lutheran (Belleville)             13:04.42  7:02/K    7 
    8      4    879  Jake Pineda           Good Shepherd Lutheran                 13:10.69  7:05/K    8 
    9  (< 5)    847  Seth Howard           Carrollton                             13:14.55  7:07/K    6 
   10      5    976  Lane Lazenby          Steeleville                            13:18.50  7:09/K    5 
   11      6   1006  Jack Gray             Zion Lutheran (Belleville)             13:20.31  7:10/K    7 
   12      7    982  Eli Rushing           Steeleville                            13:21.45  7:11/K    4 
   13      8    965  Gavin Conway          Steeleville                            13:24.13  7:12/K    8 
   14      9   1008  Caleb Harsin          Zion Lutheran (Belleville)             13:27.19  7:14/K    8 
   15     10    967  Drew Gerlach          Steeleville                            13:29.49  7:15/K    7 
   16  (< 5)    947  Chandler Hoffman      New Athens                             13:33.31  7:17/K    6 
   17  (< 5)    830  Hunter Marlow         Bluford (Webber)                       13:46.52  7:24/K    8 
   18     11   1053  Logan Fulkerson       St. Marks Lutheran                     13:46.82  7:24/K    7 
   19  (< 5)    846  Mitch Freidrickson    Carrollton                             13:53.14  7:28/K    8 
   20     12    995  Elliot Wilson         Trinity Lutheran (Edwardsville)        13:56.13  7:29/K    4 
   21     13    904  Isaac Ballard         Maryville Christian                    13:59.62  7:31/K    4 
   22     14    908  Braiden Gilmore       Maryville Christian                    14:01.60  7:32/K    3 
   23     15    977  Bradley Mevert        Steeleville                            14:03.74  7:33/K    8 
   24  (< 5)   1062  Seth Becker           Evansville                             14:04.68  7:34/K      
   25  (< 5)   1035  Thoren Bedard         Governor French Academy                14:08.65  7:36/K    7 
   26  (< 5)    933  Hayden Mitchelle      Murphysboro                            14:11.58  7:38/K    6 
   27  (< 5)    859  Jimmy Whitaker        First Baptist Academy                  14:13.93  7:39/K    8 
   28     16   1014  Evan Wilkerson        Zion Lutheran (Belleville)             14:18.36  7:41/K    6 
   29     17   1022  Joshua Jacobsen       Zion Lutheran (Bethalto)               14:23.64  7:44/K    8 
   30     18   1028  Derek Schley          Zion Lutheran (Bethalto)               14:27.46  7:46/K    6 
   31     19    903  Camden Ambuehl        Maryville Christian                    14:34.75  7:50/K    5 
   32     20    878  Timothy Peterson      Good Shepherd Lutheran                 14:38.81  7:52/K    4 
   33     21    984  Jordan Wilson         Steeleville                            14:41.12  7:54/K    7 
   34  (< 5)    898  Christian Poddig      Holy Cross (Collinsville)              14:45.61  7:56/K    7 
   35  (> 7)    983  Jacob Sutton          Steeleville                            14:46.98  7:56/K    7 
   36     22    885  James Wedmore         Good Shepherd Lutheran                 14:47.73  7:57/K    8 
   37  (> 7)    969  Austin Hagel          Steeleville                            14:48.27  7:57/K    7 
   38     23    911  J D Hutton            Maryville Christian                    14:51.62  7:59/K    4 
   39  (> 7)    978  Zach Mevert           Steeleville                            14:55.50  8:01/K    6 
   40  (< 5)    831  Nathan Launay         Bluford (Webber)                       14:55.55  8:01/K    8 
   41     24   1002  Jacob Bates           Zion Lutheran (Belleville)             14:56.58  8:02/K    4 
   42     25   1010  Zach Landry           Zion Lutheran (Belleville)             15:00.34  8:04/K    8 
   43     26    875  Henry Lingafelter     Good Shepherd Lutheran                 15:09.48  8:09/K    7 
   44     27    993  Chase Hall            Trinity Lutheran (Edwardsville)        15:12.33  8:10/K    5 
   45     28    918  Chase Young           Maryville Christian                    15:12.48  8:10/K    5 
   46     29    992  Ben Brakhane          Trinity Lutheran (Edwardsville)        15:13.03  8:11/K    7 
   47     30   1011  Curtis Martin         Zion Lutheran (Belleville)             15:14.99  8:11/K    6 
   48     31    994  Noah Landers          Trinity Lutheran (Edwardsville)        15:19.14  8:14/K    8 
   49  (> 7)    966  Ray Dagner            Steeleville                            15:22.22  8:16/K    6 
   50     32   1054  Evan Reitz            St. Marks Lutheran                     15:33.97  8:22/K    4 
   51     33   1052  Carter Wasson         St. Marks Lutheran                     15:34.06  8:22/K    4 
   52  (> 7)   1007  Quin Gray             Zion Lutheran (Belleville)             15:37.25  8:24/K    4 
   53  (> 7)   1005  Justin Goerger        Zion Lutheran (Belleville)             15:51.23  8:31/K    8 
   54     34    888  Kanalu Wong           Good Shepherd Lutheran                 15:52.00  8:32/K    4 
   55     35   1018  Nathan Butler         Zion Lutheran (Bethalto)               15:56.65  8:34/K    5 
   56  (< 5)    899  Benjamin Rutledge     Holy Cross (Collinsville)              15:58.26  8:35/K    7 
   57     36    905  Cameron Beckett       Maryville Christian                    16:00.08  8:36/K    5 
   58  (< 5)    832  Elijah Marlow         Bluford (Webber)                       16:01.75  8:37/K    8 
   59  (> 7)    972  Reid Harriss          Steeleville                            16:08.83  8:40/K    4 
   60  (> 7)    974  Jacob Hoover          Steeleville                            16:13.86  8:43/K    8 
   61     37    906  Garrett Beckett       Maryville Christian                    16:17.06  8:45/K    3 
   62     38    871  Mattox Greer          Good Shepherd Lutheran                 16:17.63  8:45/K    4 
   63  (< 5)    952  Sam Edwards           Roxana                                 16:17.75  8:45/K    5 
   64     39    867  Thomas Bardwell       Good Shepherd Lutheran                 16:19.29  8:46/K    7 
   65  (> 7)    970  Jackson Hamilton      Steeleville                            16:19.48  8:46/K    8 
   66  (> 7)   1004  Andrew Combs          Zion Lutheran (Belleville)             16:22.97  8:48/K    8 
   67  (< 5)    935  Owen Weber            Murphysboro                            16:29.62  8:52/K    8 
   68     40   1021  Nathaniel Hunt        Zion Lutheran (Bethalto)               16:42.83  8:59/K    5 
   69  (> 7)    910  Dylan Hunt            Maryville Christian                    16:43.45  8:59/K    4 
   70  (> 7)    980  Christian Rees        Steeleville                            16:51.46  9:04/K    5 
   71  (< 5)   1000  Nathaniel Perry       Unity Christian (ESL)                  16:57.06  9:07/K    8 
   72  (> 7)    882  Brendan Sommer        Good Shepherd Lutheran                 16:57.47  9:07/K    8 
   73     41   1050  Jack Knop             St. Marks Lutheran                     17:03.31  9:10/K    4 
   74  (> 7)    915  Andrew Wilson         Maryville Christian                    17:06.48  9:12/K    5 
   75  (> 7)   1003  Christian Brown       Zion Lutheran (Belleville)             17:10.78  9:14/K    8 
   76  (> 7)    872  Noah Kim              Good Shepherd Lutheran                 17:10.79  9:14/K    4 
   77  (< 5)    997  Evan Bonner           Unity Christian (ESL)                  17:16.08  9:17/K    5 
   78     42   1027  Adam Sahuri           Zion Lutheran (Bethalto)               17:30.70  9:25/K    7 
   79     43   1051  Trnton Ogilvie        St. Marks Lutheran                     17:38.05  9:29/K    4 
   80     44   1020  Nathanial Fleschert   Zion Lutheran (Bethalto)               17:43.52  9:32/K    6 
   81  (< 5)   1064  Landon Walter         Evansville                             17:47.27  9:34/K      
   82  (< 5)   1036  Jasser Fanous         Governor French Academy                17:47.99  9:34/K    7 
   83  (> 7)    881  Bryan Risse           Good Shepherd Lutheran                 17:52.99  9:36/K    6 
   84  (> 7)   1013  Max Rodenmeyer        Zion Lutheran (Belleville)             17:56.34  9:38/K    4 
   85  (< 5)   1065  Ivey Eggemeyer        Evansville                             17:57.25  9:39/K      
   86  (< 5)    998  Robert Hudson         Unity Christian (ESL)                  17:57.90  9:39/K    6 
   87  (< 5)    951  Drew Campbell         Roxana                                 18:17.81  9:50/K    6 
   88  (> 7)    884  Caleb Tanzyus         Good Shepherd Lutheran                 18:19.38  9:51/K    7 
   89  (> 7)    873  Lucas Knee            Good Shepherd Lutheran                 18:28.98  9:56/K    4 
   90  (> 7)    869  Jacob Brunworth       Good Shepherd Lutheran                 18:32.19  9:58/K    4 
   91  (< 5)    999  Leroy Perry           Unity Christian (ESL)                  18:34.86  9:59/K    6 
   92  (> 7)    887  Jake Wilkinson        Good Shepherd Lutheran                 18:40.21 10:02/K    4 
   93  (> 7)    971  Sean Hansford         Steeleville                            18:43.96 10:04/K    7 
   94  (> 7)    876  Jacob McDaniel        Good Shepherd Lutheran                 19:06.77 10:16/K    4 
   95  (> 7)    909  Nicholas Going        Maryville Christian                    19:11.58 10:19/K    3 
   96  (> 7)    912  Mikey Hutton          Maryville Christian                    19:12.32 10:19/K    6 
   97  (> 7)    877  Tyler Morgan          Good Shepherd Lutheran                 19:22.67 10:25/K    5 
   98  (> 7)    973  Gus Higgins           Steeleville                            19:28.81 10:28/K    6 
   99  (> 7)   1009  Max Knipp             Zion Lutheran (Belleville)             19:44.87 10:37/K    6 
  100  (< 5)    848  Noah Powell           Carrollton                             19:59.95 10:45/K    5 

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

  101  (< 5)    858  Parker Hartman        First Baptist Academy                  20:02.50 10:46/K    7 
  102     45   1030  Logan Wyatt           Zion Lutheran (Bethalto)               20:07.47 10:49/K    6 
  103  (> 7)    868  Quinton Becker        Good Shepherd Lutheran                 20:12.26 10:52/K    4 
  104  (> 7)    919  Tanner Young          Maryville Christian                    20:26.01 10:59/K    4 
  105  (> 7)    917  Lucas Wood            Maryville Christian                    20:34.23 11:03/K    4 
  106  (> 7)    880  Ryan Pineda           Good Shepherd Lutheran                 20:39.23 11:06/K    6 
  107  (> 7)   1019  Brandyn Davis         Zion Lutheran (Bethalto)               20:44.26 11:09/K    5 
  108  (> 7)    870  Elijah Burns          Good Shepherd Lutheran                 21:00.10 11:17/K    8 
  109  (> 7)   1029  Grayson Wyatt         Zion Lutheran (Bethalto)               22:52.70 12:18/K    4 
  110  (> 7)   1023  Jacob Liefer          Zion Lutheran (Bethalto)               22:58.17 12:21/K    3 
  111  (> 7)    981  Gage Roberts          Steeleville                            23:21.96 12:33/K    6 
  112  (> 7)   1025  Will Norman           Zion Lutheran (Bethalto)               24:38.60 13:15/K    3 
  113  (> 7)   1026  Kale Ott              Zion Lutheran (Bethalto)               26:27.86 14:13/K    6 
  114  (> 7)    886  Logan Wedmore         Good Shepherd Lutheran                 29:27.02 15:50/K    5 

Team Summary Report - Boys


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Steeleville                            31               1   5   7   8  10  15  21         
        Top  5 Times: 1:06:22.05

    2 Zion Lutheran (Belleville)             58               3   6   9  16  24  25  30         
        Top  5 Times: 1:09:06.86

    3 Maryville Christian                    97              13  14  19  23  28  36  37         
        Top  5 Times: 1:12:40.07

    4 Trinity Lutheran (Edwardsville)       101               2  12  27  29  31                 
        Top  5 Times: 1:12:43.11

    5 Good Shepherd Lutheran                106               4  20  22  26  34  38  39         
        Top  5 Times: 1:13:38.71

    6 Zion Lutheran (Bethalto)              152              17  18  35  40  42  44  45         
        Top  5 Times: 1:19:01.28

    7 St. Marks Lutheran                    160              11  32  33  41  43                 
        Top  5 Times: 1:19:36.21

 Inc. Bluford (Webber)                     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Carrollton                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. First Baptist Academy                3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Cross (Collinsville)            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Murphysboro                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. New Athens                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Roxana                               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Southwestern                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Unity Christian (ESL)                4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Governor French Academy              2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. New Hope                             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Evansville                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Detail Team Results - Boys

Steeleville    Finish Position -     1

  Team Score (places):  31  Team Score (times): 1:06:22.05   Average Time: 13:16.41

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    979  Mel Mulholland         8        1            1       12:48.48   12:48.48     0:00.00
    2    976  Lane Lazenby           5        5            6       13:18.50   26:06.98     0:30.02
    3    982  Eli Rushing            4        7           13       13:21.45   39:28.43     0:32.97
    4    965  Gavin Conway           8        8           21       13:24.13   52:52.56     0:35.65
    5    967  Drew Gerlach           7       10           31       13:29.49 1:06:22.05     0:41.01
    6    977  Bradley Mevert         8       15           46       14:03.74 1:20:25.79     1:15.26
    7    984  Jordan Wilson          7       21           67       14:41.12 1:35:06.91     1:52.64
    8    983  Jacob Sutton           7    More Than  7          14:46.98 1:49:53.89     1:58.50
    9    969  Austin Hagel           7    More Than  7          14:48.27 2:04:42.16     1:59.79
   10    978  Zach Mevert            6    More Than  7          14:55.50 2:19:37.66     2:07.02
   11    966  Ray Dagner             6    More Than  7          15:22.22 2:34:59.88     2:33.74
   12    972  Reid Harriss           4    More Than  7          16:08.83 2:51:08.71     3:20.35
   13    974  Jacob Hoover           8    More Than  7          16:13.86 3:07:22.57     3:25.38
   14    970  Jackson Hamilton       8    More Than  7          16:19.48 3:23:42.05     3:31.00
   15    980  Christian Rees         5    More Than  7          16:51.46 3:40:33.51     4:02.98
   16    971  Sean Hansford          7    More Than  7          18:43.96 3:59:17.47     5:55.48
   17    973  Gus Higgins            6    More Than  7          19:28.81 4:18:46.28     6:40.33
   18    981  Gage Roberts           6    More Than  7          23:21.96 4:42:08.24    10:33.48

Zion Lutheran (Belleville)    Finish Position -     2

  Team Score (places):  58  Team Score (times): 1:09:06.86   Average Time: 13:49.37

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1012  Parker McBride         7        3            3       13:04.42   13:04.42     0:00.00
    2   1006  Jack Gray              7        6            9       13:20.31   26:24.73     0:15.89
    3   1008  Caleb Harsin           8        9           18       13:27.19   39:51.92     0:22.77
    4   1014  Evan Wilkerson         6       16           34       14:18.36   54:10.28     1:13.94
    5   1002  Jacob Bates            4       24           58       14:56.58 1:09:06.86     1:52.16
    6   1010  Zach Landry            8       25           83       15:00.34 1:24:07.20     1:55.92
    7   1011  Curtis Martin          6       30          113       15:14.99 1:39:22.19     2:10.57
    8   1007  Quin Gray              4    More Than  7          15:37.25 1:54:59.44     2:32.83
    9   1005  Justin Goerger         8    More Than  7          15:51.23 2:10:50.67     2:46.81
   10   1004  Andrew Combs           8    More Than  7          16:22.97 2:27:13.64     3:18.55
   11   1003  Christian Brown        8    More Than  7          17:10.78 2:44:24.42     4:06.36
   12   1013  Max Rodenmeyer         4    More Than  7          17:56.34 3:02:20.76     4:51.92
   13   1009  Max Knipp              6    More Than  7          19:44.87 3:22:05.63     6:40.45

Maryville Christian    Finish Position -     3

  Team Score (places):  97  Team Score (times): 1:12:40.07   Average Time: 14:32.01

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    904  Isaac Ballard          4       13           13       13:59.62   13:59.62     0:00.00
    2    908  Braiden Gilmore        3       14           27       14:01.60   28:01.22     0:01.98
    3    903  Camden Ambuehl         5       19           46       14:34.75   42:35.97     0:35.13
    4    911  J D Hutton             4       23           69       14:51.62   57:27.59     0:52.00
    5    918  Chase Young            5       28           97       15:12.48 1:12:40.07     1:12.86
    6    905  Cameron Beckett        5       36          133       16:00.08 1:28:40.15     2:00.46
    7    906  Garrett Beckett        3       37          170       16:17.06 1:44:57.21     2:17.44
    8    910  Dylan Hunt             4    More Than  7          16:43.45 2:01:40.66     2:43.83
    9    915  Andrew Wilson          5    More Than  7          17:06.48 2:18:47.14     3:06.86
   10    909  Nicholas Going         3    More Than  7          19:11.58 2:37:58.72     5:11.96
   11    912  Mikey Hutton           6    More Than  7          19:12.32 2:57:11.04     5:12.70
   12    919  Tanner Young           4    More Than  7          20:26.01 3:17:37.05     6:26.39
   13    917  Lucas Wood             4    More Than  7          20:34.23 3:38:11.28     6:34.61

Trinity Lutheran (Edwardsville)    Finish Position -     4

  Team Score (places): 101  Team Score (times): 1:12:43.11   Average Time: 14:32.62

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    996  Jonah Wilson           8        2            2       13:02.48   13:02.48     0:00.00
    2    995  Elliot Wilson          4       12           14       13:56.13   26:58.61     0:53.65
    3    993  Chase Hall             5       27           41       15:12.33   42:10.94     2:09.85
    4    992  Ben Brakhane           7       29           70       15:13.03   57:23.97     2:10.55
    5    994  Noah Landers           8       31          101       15:19.14 1:12:43.11     2:16.66

Good Shepherd Lutheran    Finish Position -     5

  Team Score (places): 106  Team Score (times): 1:13:38.71   Average Time: 14:43.74

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    879  Jake Pineda            8        4            4       13:10.69   13:10.69     0:00.00
    2    878  Timothy Peterson       4       20           24       14:38.81   27:49.50     1:28.12
    3    885  James Wedmore          8       22           46       14:47.73   42:37.23     1:37.04
    4    875  Henry Lingafelter      7       26           72       15:09.48   57:46.71     1:58.79
    5    888  Kanalu Wong            4       34          106       15:52.00 1:13:38.71     2:41.31
    6    871  Mattox Greer           4       38          144       16:17.63 1:29:56.34     3:06.94
    7    867  Thomas Bardwell        7       39          183       16:19.29 1:46:15.63     3:08.60
    8    882  Brendan Sommer         8    More Than  7          16:57.47 2:03:13.10     3:46.78
    9    872  Noah Kim               4    More Than  7          17:10.79 2:20:23.89     4:00.10
   10    881  Bryan Risse            6    More Than  7          17:52.99 2:38:16.88     4:42.30
   11    884  Caleb Tanzyus          7    More Than  7          18:19.38 2:56:36.26     5:08.69
   12    873  Lucas Knee             4    More Than  7          18:28.98 3:15:05.24     5:18.29
   13    869  Jacob Brunworth        4    More Than  7          18:32.19 3:33:37.43     5:21.50
   14    887  Jake Wilkinson         4    More Than  7          18:40.21 3:52:17.64     5:29.52
   15    876  Jacob McDaniel         4    More Than  7          19:06.77 4:11:24.41     5:56.08
   16    877  Tyler Morgan           5    More Than  7          19:22.67 4:30:47.08     6:11.98
   17    868  Quinton Becker         4    More Than  7          20:12.26 4:50:59.34     7:01.57
   18    880  Ryan Pineda            6    More Than  7          20:39.23 5:11:38.57     7:28.54
   19    870  Elijah Burns           8    More Than  7          21:00.10 5:32:38.67     7:49.41
   20    886  Logan Wedmore          5    More Than  7          29:27.02 6:02:05.69    16:16.33

Zion Lutheran (Bethalto)    Finish Position -     6

  Team Score (places): 152  Team Score (times): 1:19:01.28   Average Time: 15:48.26

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1022  Joshua Jacobsen        8       17           17       14:23.64   14:23.64     0:00.00
    2   1028  Derek Schley           6       18           35       14:27.46   28:51.10     0:03.82
    3   1018  Nathan Butler          5       35           70       15:56.65   44:47.75     1:33.01
    4   1021  Nathaniel Hunt         5       40          110       16:42.83 1:01:30.58     2:19.19
    5   1027  Adam Sahuri            7       42          152       17:30.70 1:19:01.28     3:07.06
    6   1020  Nathanial Fleschert    6       44          196       17:43.52 1:36:44.80     3:19.88
    7   1030  Logan Wyatt            6       45          241       20:07.47 1:56:52.27     5:43.83
    8   1019  Brandyn Davis          5    More Than  7          20:44.26 2:17:36.53     6:20.62
    9   1029  Grayson Wyatt          4    More Than  7          22:52.70 2:40:29.23     8:29.06
   10   1023  Jacob Liefer           3    More Than  7          22:58.17 3:03:27.40     8:34.53
   11   1025  Will Norman            3    More Than  7          24:38.60 3:28:06.00    10:14.96
   12   1026  Kale Ott               6    More Than  7          26:27.86 3:54:33.86    12:04.22

St. Marks Lutheran    Finish Position -     7

  Team Score (places): 160  Team Score (times): 1:19:36.21   Average Time: 15:55.24

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1053  Logan Fulkerson        7       11           11       13:46.82   13:46.82     0:00.00
    2   1054  Evan Reitz             4       32           43       15:33.97   29:20.79     1:47.15
    3   1052  Carter Wasson          4       33           76       15:34.06   44:54.85     1:47.24
    4   1050  Jack Knop              4       41          117       17:03.31 1:01:58.16     3:16.49
    5   1051  Trnton Ogilvie         4       43          160       17:38.05 1:19:36.21     3:51.23

Carrollton    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    847  Seth Howard            6    Less Than  5          13:14.55   13:14.55     0:00.00
    2    846  Mitch Freidrickson     8    Less Than  5          13:53.14   27:07.69     0:38.59
    3    848  Noah Powell            5    Less Than  5          19:59.95   47:07.64     6:45.40

Southwestern    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    962  Caden Bohn             8    Less Than  5          12:26.03   12:26.03     0:00.00

Murphysboro    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    934  Trevauhgn Nelson       8    Less Than  5          12:58.97   12:58.97     0:00.00
    2    933  Hayden Mitchelle       6    Less Than  5          14:11.58   27:10.55     1:12.61
    3    935  Owen Weber             8    Less Than  5          16:29.62   43:40.17     3:30.65

First Baptist Academy    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    857  Will Brant             8    Less Than  5          13:04.22   13:04.22     0:00.00
    2    859  Jimmy Whitaker         8    Less Than  5          14:13.93   27:18.15     1:09.71
    3    858  Parker Hartman         7    Less Than  5          20:02.50   47:20.65     6:58.28

Roxana    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    952  Sam Edwards            5    Less Than  5          16:17.75   16:17.75     0:00.00
    2    951  Drew Campbell          6    Less Than  5          18:17.81   34:35.56     2:00.06

Holy Cross (Collinsville)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    898  Christian Poddig       7    Less Than  5          14:45.61   14:45.61     0:00.00
    2    899  Benjamin Rutledge      7    Less Than  5          15:58.26   30:43.87     1:12.65

Unity Christian (ESL)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1000  Nathaniel Perry        8    Less Than  5          16:57.06   16:57.06     0:00.00
    2    997  Evan Bonner            5    Less Than  5          17:16.08   34:13.14     0:19.02
    3    998  Robert Hudson          6    Less Than  5          17:57.90   52:11.04     1:00.84
    4    999  Leroy Perry            6    Less Than  5          18:34.86 1:10:45.90     1:37.80

Bluford (Webber)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    830  Hunter Marlow          8    Less Than  5          13:46.52   13:46.52     0:00.00
    2    831  Nathan Launay          8    Less Than  5          14:55.55   28:42.07     1:09.03
    3    832  Elijah Marlow          8    Less Than  5          16:01.75   44:43.82     2:15.23

New Athens    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    947  Chandler Hoffman       6    Less Than  5          13:33.31   13:33.31     0:00.00

Governor French Academy    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1035  Thoren Bedard          7    Less Than  5          14:08.65   14:08.65     0:00.00
    2   1036  Jasser Fanous          7    Less Than  5          17:47.99   31:56.64     3:39.34

New Hope    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1042  Lane Harvey            8    Less Than  5          11:36.86   11:36.86     0:00.00

Evansville    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1062  Seth Becker                 Less Than  5          14:04.68   14:04.68     0:00.00
    2   1064  Landon Walter               Less Than  5          17:47.27   31:51.95     3:42.59
    3   1065  Ivey Eggemeyer              Less Than  5          17:57.25   49:49.20     3:52.57

Overall Finish List - Girls


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    866  Faye Swanson          First Baptist Academy                  13:58.77  7:31/K    7 
    2      2    861  Abby George           First Baptist Academy                  14:00.50  7:32/K    8 
    3      3    839  Bekah Marlow          Bluford (Webber)                       14:12.34  7:38/K    8 
    4      4    960  Michael Tarpley       Roxana                                 14:26.59  7:46/K    8 
    5      5    961  Victoria Tarpley      Roxana                                 14:36.85  7:51/K    8 
    6  (< 5)    946  Grace Maschhoff       Nashville                              14:38.02  7:52/K    8 
    7      6    927  Violet McNece         Maryville Christian                    14:43.89  7:55/K    4 
    8      7    926  Macie McNece          Maryville Christian                    14:52.58  8:00/K    2 
    9      8   1063  Adriene Carril        Evansville                             14:53.82  8:00/K      
   10      9    840  Kaylee Jones          Bluford (Webber)                       15:03.48  8:05/K    8 
   11     10   1061  Mackinese Nigh        St. Marks Lutheran                     15:10.92  8:09/K      
   12     11    953  Emma Cress            Roxana                                 15:12.60  8:10/K    8 
   13     12    941  Lillie Schaldemose    Murphysboro                            15:16.07  8:12/K    7 
   14  (< 5)    944  Jadah Heidel          Nashville                              15:16.39  8:12/K    8 
   15     13    942  Morgan Winters        Murphysboro                            15:18.02  8:14/K    8 
   16     14    938  Kelsey Jurich         Murphysboro                            15:19.53  8:14/K    6 
   17     15    937  Rachael Finders       Murphysboro                            15:21.20  8:15/K    8 
   18  (< 5)    943  Brittnie Bartling     Nashville                              15:27.10  8:18/K    8 
   19  (< 5)    849  Lily Baumgartner      Carrollton                             15:29.90  8:19/K    8 
   20  (< 5)    853  Layna Mullink         Carrollton                             15:31.74  8:21/K    6 
   21     16   1048  Grace Cronin          St. Marks Lutheran                     15:48.49  8:30/K    4 
   22     17    956  Alyssa Mendoza        Roxana                                 15:54.16  8:33/K    7 
   23     18    959  Lexi Ryan             Roxana                                 15:58.28  8:35/K    5 
   24  (< 5)    964  Samantha Kilzer       St. Paul's (Troy)                      16:02.85  8:37/K    7 
   25     19    958  Jaidyn Peebles        Roxana                                 16:17.68  8:45/K    8 
   26  (< 5)    856  Hannah Kohlenberger   Dupo                                   16:18.67  8:46/K    6 
   27     20    891  Jordan Gary           Good Shepherd Lutheran                 16:28.26  8:51/K    4 
   28     21    939  Madelin Mullins       Murphysboro                            16:28.82  8:51/K    7 
   29     22    890  Lillie Cuddeback      Good Shepherd Lutheran                 16:30.58  8:52/K    4 
   30     23    987  Kylie Ernsting        Steeleville                            16:32.93  8:53/K    8 
   31     24    838  Brook Cash            Bluford (Webber)                       16:54.49  9:05/K    8 
   32     25    842  Baylie Sellers        Bluford (Webber)                       17:00.63  9:08/K    8 
   33     26   1067  Haliey Drake          Evansville                             17:02.79  9:09/K      
   34     27   1068  Olivia Schilling      Evansville                             17:03.03  9:10/K      
   35     28   1045  Kadence Bockhorn      St. Marks Lutheran                     17:03.03  9:10/K    5 
   36     29    865  Maggie Spriggs        First Baptist Academy                  17:03.46  9:10/K    6 
   37     30    864  Emma Shultz           First Baptist Academy                  17:10.49  9:14/K    5 
   38     31    841  Kenzie Sellers        Bluford (Webber)                       17:14.21  9:16/K    8 
   39     32   1066  Josey Mcclure         Evansville                             17:17.10  9:18/K      
   40     33    862  Thalia Johnson        First Baptist Academy                  17:21.26  9:20/K    8 
   41     34    954  Katie Edwards         Roxana                                 17:21.65  9:20/K    7 
   42     35    986  Morgan Creamer        Steeleville                            17:26.30  9:22/K    6 
   43  (< 5)    852  Callie Mcadams        Carrollton                             17:26.32  9:22/K    5 
   44  (< 5)    900  Meghan Jeremias       Holy Cross (Collinsville)              17:30.43  9:25/K    4 
   45     36    894  Ellie Martin          Good Shepherd Lutheran                 17:33.44  9:26/K    4 
   46     37    929  Morejiah West         Maryville Christian                    17:39.46  9:29/K    6 
   47  (> 7)   1043  Valerie Nyswonger     Roxana                                 17:46.17  9:33/K    7 
   48     38   1069  Molly Huether         Evansville                             17:47.51  9:34/K      
   49  (< 5)   1017  Kaila Young           Zion Lutheran (Belleville)             17:49.39  9:35/K    8 
   50  (< 5)    945  Kylie Kozuszek        Nashville                              18:12.26  9:47/K    8 
   51     39    860  Malia Fallin          First Baptist Academy                  18:16.30  9:49/K    5 
   52     40    845  Cailyn Wilkey         Bluford (Webber)                       18:22.07  9:52/K    8 
   53     41    896  Alyssa Painter        Good Shepherd Lutheran                 18:37.59 10:01/K    8 
   54     42    895  Katie Martin          Good Shepherd Lutheran                 18:41.26 10:03/K    4 
   55     43    893  Mackenzie Kim         Good Shepherd Lutheran                 18:43.08 10:04/K    4 
   56     44    985  Ella Bauer            Steeleville                            18:44.40 10:04/K    5 
   57     45    843  Emma Moser            Bluford (Webber)                       18:47.40 10:06/K    8 
   58     46    922  Isabella Byers        Maryville Christian                    18:47.54 10:06/K    3 
   59     47    991  Ava Schwartzkopf      Steeleville                            18:50.13 10:08/K    6 
   60     48    924  Riley Dickey          Maryville Christian                    18:58.87 10:12/K    7 
   61     49    889  Bethaney Brickeen     Good Shepherd Lutheran                 19:09.41 10:18/K    8 
   62  (> 7)    955  Cayla Fansher         Roxana                                 19:14.73 10:20/K    5 
   63     50   1046  Kiana Dufrenne-Klein  St. Marks Lutheran                     19:23.39 10:25/K    4 
   64  (< 5)    963  Andrea Gwillim        Southwestern                           19:24.09 10:26/K    7 
   65     51   1049  Gillian Valleroy      St. Marks Lutheran                     19:37.40 10:33/K    4 
   66     52   1044  Mia Masterson         St. Marks Lutheran                     19:41.18 10:35/K    5 
   67  (< 5)   1033  Hailey Fleschert      Zion Lutheran (Bethalto)               19:45.64 10:37/K    1 
   68  (< 5)    948  Taylor Marhanka       New Athens                             19:51.64 10:40/K    8 
   69     53    921  Amelia Brandt         Maryville Christian                    20:21.42 10:56/K    4 
   70     54    923  Sarah Cox             Maryville Christian                    20:41.28 11:07/K    6 
   71  (> 7)    957  Meghan Mora           Roxana                                 20:52.61 11:13/K    5 
   72     55   1047  Hailey Harle          St. Marks Lutheran                     21:21.95 11:29/K    4 
   73  (> 7)    931  Colleen Zinke         Maryville Christian                    21:41.59 11:39/K    5 
   74  (> 7)    930  Lindsay Wilson        Maryville Christian                    22:13.30 11:57/K    3 
   75     56    988  Jenna Hood            Steeleville                            22:50.88 12:17/K    4 
   76  (< 5)   1015  Annie Knipp           Zion Lutheran (Belleville)             22:55.39 12:19/K    8 
   77     57    990  Savannah Schnoeker    Steeleville                            22:55.95 12:19/K    4 
   78  (> 7)    892  Elliot Jaeger         Good Shepherd Lutheran                 23:35.17 12:41/K    4 
   79  (< 5)    950  Brooke Gunter         New Athens                             23:52.28 12:50/K    5 
   80  (> 7)    920  Jenea Beam            Maryville Christian                    24:08.38 12:58/K    6 
   81  (< 5)    901  Caroline Rutledge     Holy Cross (Collinsville)              24:16.49 13:03/K    5 
   82  (< 5)    949  Kara Hollansworth     New Athens                             24:30.47 13:10/K    8 
   83  (< 5)   1032  Emma Eggebrecht       Zion Lutheran (Bethalto)               24:46.39 13:19/K    5 
   84  (> 7)    925  Alyssa Haddock        Maryville Christian                    25:00.27 13:26/K    3 
   85     58    989  Ashlyn Roberts        Steeleville                            27:14.09 14:38/K    4 

Team Summary Report - Girls


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Roxana                                 55               4   5  11  17  18  19  34         
        Top  5 Times: 1:16:08.48

    2 Murphysboro                            75              12  13  14  15  21                 
        Top  5 Times: 1:17:43.64

    3 Bluford (Webber)                       92               3   9  24  25  31  40  45         
        Top  5 Times: 1:20:25.15

    4 First Baptist Academy                  95               1   2  29  30  33  39             
        Top  5 Times: 1:19:34.48

    5 Evansville                            131               8  26  27  32  38                 
        Top  5 Times: 1:24:04.25

    6 Maryville Christian                   144               6   7  37  46  48  53  54         
        Top  5 Times: 1:25:02.34

    7 St. Marks Lutheran                    155              10  16  28  50  51  52  55         
        Top  5 Times: 1:27:03.23

    8 Good Shepherd Lutheran                161              20  22  36  41  42  43  49         
        Top  5 Times: 1:27:51.13

    9 Steeleville                           205              23  35  44  47  56  57  58         
        Top  5 Times: 1:34:24.64

 Inc. Carrollton                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Dupo                                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Holy Cross (Collinsville)            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Nashville                            4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. New Athens                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Southwestern                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Paul's (Troy)                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Zion Lutheran (Belleville)           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Zion Lutheran (Bethalto)             2 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Detail Team Results - Girls

Roxana    Finish Position -     1

  Team Score (places):  55  Team Score (times): 1:16:08.48   Average Time: 15:13.70

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    960  Michael Tarpley        8        4            4       14:26.59   14:26.59     0:00.00
    2    961  Victoria Tarpley       8        5            9       14:36.85   29:03.44     0:10.26
    3    953  Emma Cress             8       11           20       15:12.60   44:16.04     0:46.01
    4    956  Alyssa Mendoza         7       17           37       15:54.16 1:00:10.20     1:27.57
    5    959  Lexi Ryan              5       18           55       15:58.28 1:16:08.48     1:31.69
    6    958  Jaidyn Peebles         8       19           74       16:17.68 1:32:26.16     1:51.09
    7    954  Katie Edwards          7       34          108       17:21.65 1:49:47.81     2:55.06
    8   1043  Valerie Nyswonger      7    More Than  7          17:46.17 2:07:33.98     3:19.58
    9    955  Cayla Fansher          5    More Than  7          19:14.73 2:26:48.71     4:48.14
   10    957  Meghan Mora            5    More Than  7          20:52.61 2:47:41.32     6:26.02

Murphysboro    Finish Position -     2

  Team Score (places):  75  Team Score (times): 1:17:43.64   Average Time: 15:32.73

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    941  Lillie Schaldemose     7       12           12       15:16.07   15:16.07     0:00.00
    2    942  Morgan Winters         8       13           25       15:18.02   30:34.09     0:01.95
    3    938  Kelsey Jurich          6       14           39       15:19.53   45:53.62     0:03.46
    4    937  Rachael Finders        8       15           54       15:21.20 1:01:14.82     0:05.13
    5    939  Madelin Mullins        7       21           75       16:28.82 1:17:43.64     1:12.75

Bluford (Webber)    Finish Position -     3

  Team Score (places):  92  Team Score (times): 1:20:25.15   Average Time: 16:05.03

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    839  Bekah Marlow           8        3            3       14:12.34   14:12.34     0:00.00
    2    840  Kaylee Jones           8        9           12       15:03.48   29:15.82     0:51.14
    3    838  Brook Cash             8       24           36       16:54.49   46:10.31     2:42.15
    4    842  Baylie Sellers         8       25           61       17:00.63 1:03:10.94     2:48.29
    5    841  Kenzie Sellers         8       31           92       17:14.21 1:20:25.15     3:01.87
    6    845  Cailyn Wilkey          8       40          132       18:22.07 1:38:47.22     4:09.73
    7    843  Emma Moser             8       45          177       18:47.40 1:57:34.62     4:35.06

First Baptist Academy    Finish Position -     4

  Team Score (places):  95  Team Score (times): 1:19:34.48   Average Time: 15:54.90

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    866  Faye Swanson           7        1            1       13:58.77   13:58.77     0:00.00
    2    861  Abby George            8        2            3       14:00.50   27:59.27     0:01.73
    3    865  Maggie Spriggs         6       29           32       17:03.46   45:02.73     3:04.69
    4    864  Emma Shultz            5       30           62       17:10.49 1:02:13.22     3:11.72
    5    862  Thalia Johnson         8       33           95       17:21.26 1:19:34.48     3:22.49
    6    860  Malia Fallin           5       39          134       18:16.30 1:37:50.78     4:17.53

Evansville    Finish Position -     5

  Team Score (places): 131  Team Score (times): 1:24:04.25   Average Time: 16:48.85

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1063  Adriene Carril                  8            8       14:53.82   14:53.82     0:00.00
    2   1067  Haliey Drake                   26           34       17:02.79   31:56.61     2:08.97
    3   1068  Olivia Schilling               27           61       17:03.03   48:59.64     2:09.21
    4   1066  Josey Mcclure                  32           93       17:17.10 1:06:16.74     2:23.28
    5   1069  Molly Huether                  38          131       17:47.51 1:24:04.25     2:53.69

Maryville Christian    Finish Position -     6

  Team Score (places): 144  Team Score (times): 1:25:02.34   Average Time: 17:00.47

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    927  Violet McNece          4        6            6       14:43.89   14:43.89     0:00.00
    2    926  Macie McNece           2        7           13       14:52.58   29:36.47     0:08.69
    3    929  Morejiah West          6       37           50       17:39.46   47:15.93     2:55.57
    4    922  Isabella Byers         3       46           96       18:47.54 1:06:03.47     4:03.65
    5    924  Riley Dickey           7       48          144       18:58.87 1:25:02.34     4:14.98
    6    921  Amelia Brandt          4       53          197       20:21.42 1:45:23.76     5:37.53
    7    923  Sarah Cox              6       54          251       20:41.28 2:06:05.04     5:57.39
    8    931  Colleen Zinke          5    More Than  7          21:41.59 2:27:46.63     6:57.70
    9    930  Lindsay Wilson         3    More Than  7          22:13.30 2:49:59.93     7:29.41
   10    920  Jenea Beam             6    More Than  7          24:08.38 3:14:08.31     9:24.49
   11    925  Alyssa Haddock         3    More Than  7          25:00.27 3:39:08.58    10:16.38

St. Marks Lutheran    Finish Position -     7

  Team Score (places): 155  Team Score (times): 1:27:03.23   Average Time: 17:24.65

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1061  Mackinese Nigh                 10           10       15:10.92   15:10.92     0:00.00
    2   1048  Grace Cronin           4       16           26       15:48.49   30:59.41     0:37.57
    3   1045  Kadence Bockhorn       5       28           54       17:03.03   48:02.44     1:52.11
    4   1046  Kiana Dufrenne-Klein   4       50          104       19:23.39 1:07:25.83     4:12.47
    5   1049  Gillian Valleroy       4       51          155       19:37.40 1:27:03.23     4:26.48
    6   1044  Mia Masterson          5       52          207       19:41.18 1:46:44.41     4:30.26
    7   1047  Hailey Harle           4       55          262       21:21.95 2:08:06.36     6:11.03

Good Shepherd Lutheran    Finish Position -     8

  Team Score (places): 161  Team Score (times): 1:27:51.13   Average Time: 17:34.23

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    891  Jordan Gary            4       20           20       16:28.26   16:28.26     0:00.00
    2    890  Lillie Cuddeback       4       22           42       16:30.58   32:58.84     0:02.32
    3    894  Ellie Martin           4       36           78       17:33.44   50:32.28     1:05.18
    4    896  Alyssa Painter         8       41          119       18:37.59 1:09:09.87     2:09.33
    5    895  Katie Martin           4       42          161       18:41.26 1:27:51.13     2:13.00
    6    893  Mackenzie Kim          4       43          204       18:43.08 1:46:34.21     2:14.82
    7    889  Bethaney Brickeen      8       49          253       19:09.41 2:05:43.62     2:41.15
    8    892  Elliot Jaeger          4    More Than  7          23:35.17 2:29:18.79     7:06.91

Steeleville    Finish Position -     9

  Team Score (places): 205  Team Score (times): 1:34:24.64   Average Time: 18:52.93

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    987  Kylie Ernsting         8       23           23       16:32.93   16:32.93     0:00.00
    2    986  Morgan Creamer         6       35           58       17:26.30   33:59.23     0:53.37
    3    985  Ella Bauer             5       44          102       18:44.40   52:43.63     2:11.47
    4    991  Ava Schwartzkopf       6       47          149       18:50.13 1:11:33.76     2:17.20
    5    988  Jenna Hood             4       56          205       22:50.88 1:34:24.64     6:17.95
    6    990  Savannah Schnoeker     4       57          262       22:55.95 1:57:20.59     6:23.02
    7    989  Ashlyn Roberts         4       58          320       27:14.09 2:24:34.68    10:41.16

Carrollton    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    849  Lily Baumgartner       8    Less Than  5          15:29.90   15:29.90     0:00.00
    2    853  Layna Mullink          6    Less Than  5          15:31.74   31:01.64     0:01.84
    3    852  Callie Mcadams         5    Less Than  5          17:26.32   48:27.96     1:56.42

Southwestern    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    963  Andrea Gwillim         7    Less Than  5          19:24.09   19:24.09     0:00.00

Zion Lutheran (Belleville)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1017  Kaila Young            8    Less Than  5          17:49.39   17:49.39     0:00.00
    2   1015  Annie Knipp            8    Less Than  5          22:55.39   40:44.78     5:06.00

Holy Cross (Collinsville)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    900  Meghan Jeremias        4    Less Than  5          17:30.43   17:30.43     0:00.00
    2    901  Caroline Rutledge      5    Less Than  5          24:16.49   41:46.92     6:46.06

Zion Lutheran (Bethalto)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1033  Hailey Fleschert       1    Less Than  5          19:45.64   19:45.64     0:00.00
    2   1032  Emma Eggebrecht        5    Less Than  5          24:46.39   44:32.03     5:00.75

New Athens    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    948  Taylor Marhanka        8    Less Than  5          19:51.64   19:51.64     0:00.00
    2    950  Brooke Gunter          5    Less Than  5          23:52.28   43:43.92     4:00.64
    3    949  Kara Hollansworth      8    Less Than  5          24:30.47 1:08:14.39     4:38.83

Nashville    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    946  Grace Maschhoff        8    Less Than  5          14:38.02   14:38.02     0:00.00
    2    944  Jadah Heidel           8    Less Than  5          15:16.39   29:54.41     0:38.37
    3    943  Brittnie Bartling      8    Less Than  5          15:27.10   45:21.51     0:49.08
    4    945  Kylie Kozuszek         8    Less Than  5          18:12.26 1:03:33.77     3:34.24

St. Paul's (Troy)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    964  Samantha Kilzer        7    Less Than  5          16:02.85   16:02.85     0:00.00

Dupo    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    856  Hannah Kohlenberger    6    Less Than  5          16:18.67   16:18.67     0:00.00