Madison County XC Championship

October 07, 2014


Endurance Race Timing http://enduranceracetiming.com

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity 5K

Large School

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

108

Brydon Groves-Scott Edwardsville

15:48.33

5:06/M

12

 

2

2

125

Wes Schoenthal Edwardsville

16:10.45

5:13/M

12

 

3

3

174

Tyler Manion Granite City

16:34.34

5:21/M

12

 

4

4

126

Joe Shannon Edwardsville

16:38.02

5:22/M

12

 

5

5

122

Zain Pyarali Edwardsville

16:45.23

5:24/M

12

 

6

6

13

Arie Macias Alton (Sr.)

16:52.15

5:26/M

10

 

7

7

251

Ryan Krause Troy (Triad)

16:56.23

5:28/M

12

 

8

8

178

Will O'Keefe Granite City

17:07.40

5:31/M

10

 

9

9

255

Blake Maier Troy (Triad)

17:18.12

5:35/M

12

 

10

10

175

Zachary Manion Granite City

17:23.50

5:36/M

12

 

11

11

110

Hunter Hessler Edwardsville

17:26.33

5:37/M

12

 

12

12

67

Alex Reed Collinsville

17:33.71

5:40/M

12

 

13

13

15

Evan Rathgeb Alton (Sr.)

17:44.83

5:43/M

10

 

14

14

107

Zach Gabel Edwardsville

17:54.39

5:46/M

12

 

15

15

112

Jack Lever Edwardsville

18:03.86

5:49/M

12

 

16

16

179

Jake Roustio Granite City

18:05.63

5:50/M

10

 

17

17

12

Sam Gentelin Alton (Sr.)

18:19.03

5:55/M

10

 

18

18

66

Brendan Peterson Collinsville

18:23.17

5:56/M

10

 

19

19

201

Grant Riggs Highland

18:23.66

5:56/M

12

 

20

20

202

Hayden Smart Highland

18:23.71

5:56/M

11

 

21

21

246

Colin Brannon Troy (Triad)

18:28.44

5:57/M

11

 

22

22

57

Jacob Bednara Collinsville

18:38.86

6:01/M

11

 

23

23

71

T.J. Verning Collinsville

18:48.39

6:04/M

9

 

24

24

252

Adam Lawson Troy (Triad)

18:49.30

6:04/M

9

 

25

25

72

Bryce Whitehead Collinsville

18:55.96

6:06/M

12

 

26

26

11

Alex Davis Alton (Sr.)

19:04.51

6:09/M

10

 

27

27

59

Drake Claxton Collinsville

19:05.54

6:09/M

11

 

28

28

260

Joey Ramsey Troy (Triad)

19:15.12

6:13/M

11

 

29

29

209

Jacob Plocher Highland

19:15.71

6:13/M

10

 

30

30

56

Will Autenrieth Collinsville

19:24.15

6:15/M

10

 

31

31

258

John Wade Troy (Triad)

19:26.85

6:16/M

11

 

32

32

177

Leo Nikonowicz Granite City

19:28.12

6:17/M

10

 

33

33

17

James Steinman Alton (Sr.)

19:31.99

6:18/M

10

 

34

34

171

George Diak Granite City

19:34.17

6:19/M

12

 

35

35

249

Andrew Gillum-Polanski Troy (Triad)

19:51.26

6:24/M

10

 

36

36

14

Tim McCarvey Alton (Sr.)

20:06.77

6:29/M

12

 

37

37

197

Zach Chapman Highland

20:15.15

6:32/M

12

 

38

38

173

Matt Kline Granite City

20:40.46

6:40/M

10

 

39

39

205

Ben Geppert Highland

20:42.22

6:41/M

10

 

40

40

211

Brock Schrage Highland

20:52.23

6:44/M

10

 

41

41

16

Jacob Smith Alton (Sr.)

21:22.43

6:54/M

9

 

 

Overall Finish List - Boys

 

Boys Varsity 5K

 

Small School

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

266

Garrett Fulkerson Wood River (East Alton-W.R.)

17:20.44

5:35/M

10

 

2

2

34

Sam Hurst Bethalto (Civic Memorial)

17:59.35

5:48/M

10

 

3

3

271

Matthew Shea Wood River (East Alton-W.R.)

18:16.61

5:54/M

9

 

4

4

33

Ryan Gunter Bethalto (Civic Memorial)

18:26.84

5:57/M

12

 

5

5

39

Frank Trost Bethalto (Civic Memorial)

18:42.23

6:02/M

11

 

6

(< 5)

217

Javon Watkins Madison

18:51.46

6:05/M

9

 

7

6

272

Brendon Springman Wood River (East Alton-W.R.)

19:06.01

6:10/M

10

 

8

7

231

James Henseler Roxana

19:09.59

6:11/M

10

 

9

8

268

Zac Lafferty Wood River (East Alton-W.R.)

19:23.38

6:15/M

10

 

10

9

36

Jarrett Lacquement Bethalto (Civic Memorial)

19:32.61

6:18/M

11

 

11

10

37

Weihua Li Bethalto (Civic Memorial)

19:38.21

6:20/M

11

 

12

11

230

Jeddah Gallego Roxana

19:45.63

6:22/M

12

 

13

12

233

Nathan Lowe Roxana

19:51.99

6:24/M

9

 

14

13

38

Jacob Troeckler Bethalto (Civic Memorial)

19:53.06

6:25/M

12

 

15

14

267

Dustin Hearring Wood River (East Alton-W.R.)

20:16.44

6:32/M

9

 

16

15

232

Brandon Isom Roxana

20:43.80

6:41/M

10

 

17

16

228

William Cotter Roxana

21:48.86

7:02/M

10

 

18

(< 5)

216

Jalil Lofton Madison

22:04.71

7:07/M

12

 

19

17

273

Chase Wallendorff Wood River (East Alton-W.R.)

22:17.52

7:11/M

9

 

20

(< 5)

276

Adam Sanders Alton Marquette

22:46.48

7:21/M

 

21

18

35

Andrew Ickler Bethalto (Civic Memorial)

23:04.60

7:26/M

11

 

22

19

229

Christian Fergerson Roxana

23:17.33

7:31/M

12

 

23

20

269

Luke Lile Wood River (East Alton-W.R.)

23:44.89

7:39/M

11

 

 

Overall Finish List - Boys

 

JV 5K

 

Large School

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

123

Luke Raffaelle Edwardsville

18:06.34

5:50/M

10

 

2

2

115

Dalton Masterson Edwardsville

18:22.07

5:55/M

12

 

3

3

124

Jacob Schoenthal Edwardsville

18:41.14

6:02/M

10

 

4

4

129

Matt Swanson Edwardsville

18:50.80

6:05/M

9

 

5

5

105

Connor Dunaway Edwardsville

18:58.00

6:07/M

12

 

6

6

106

Tyler Farrar Edwardsville

18:59.64

6:07/M

10

 

7

7

68

Jacob Sewell Collinsville

18:59.73

6:07/M

9

 

8

8

98

Nick Aramowicz Edwardsville

19:13.34

6:12/M

11

 

9

9

58

Ben Carlson Collinsville

19:14.91

6:12/M

10

 

10

10

169

Kariem Ali Granite City

19:16.10

6:13/M

10

 

11

(> 7)

120

Holden Potter Edwardsville

19:21.56

6:15/M

9

 

12

(> 7)

118

Andrew Nolen Edwardsville

19:25.36

6:16/M

12

 

13

11

69

Clay Stephens Collinsville

19:28.52

6:17/M

12

 

14

(> 7)

109

Will Hengehold Edwardsville

19:33.06

6:18/M

9

 

15

12

61

Robert Frisbee Collinsville

19:39.03

6:20/M

10

 

16

(> 7)

121

Logan Pursell Edwardsville

19:39.20

6:20/M

9

 

17

(> 7)

133

Nick Trueb Edwardsville

20:04.15

6:28/M

9

 

18

13

21

Christian Held Alton (Sr.)

20:05.38

6:29/M

11

 

19

14

207

Caleb Machuca Highland

20:08.75

6:30/M

9

 

20

(> 7)

128

Thomas Siganga Edwardsville

20:09.53

6:30/M

9

 

21

15

256

Mike Moseley Troy (Triad)

20:10.92

6:30/M

11

 

22

(> 7)

103

Kevin Cushing Edwardsville

20:19.94

6:33/M

9

 

23

(> 7)

130

Grant Theide Edwardsville

20:21.21

6:34/M

10

 

24

16

254

Curtis Lynn Troy (Triad)

20:23.32

6:35/M

11

 

25

(> 7)

102

Raleigh Brazier Edwardsville

20:25.01

6:35/M

9

 

26

17

206

Devin Korte Highland

20:30.59

6:37/M

9

 

27

18

204

Brett Cochran Highland

20:31.82

6:37/M

10

 

28

19

210

Nick Schaible Highland

20:32.81

6:37/M

9

 

29

20

257

Jaskson Saffel Troy (Triad)

20:46.64

6:42/M

9

 

30

(> 7)

117

Andrew Meng Edwardsville

20:46.98

6:42/M

9

 

31

21

23

Nick Northway Alton (Sr.)

20:47.26

6:42/M

9

 

32

22

250

Zach Jung Troy (Triad)

20:52.65

6:44/M

10

 

33

23

70

Cameron Tanzyus Collinsville

20:57.10

6:45/M

11

 

34

(> 7)

111

Cameron Johnston Edwardsville

21:00.36

6:46/M

10

 

35

24

19

Daniel Boyd Alton (Sr.)

21:09.47

6:49/M

9

 

36

(> 7)

99

Mathew Barton Edwardsville

21:11.31

6:50/M

10

 

37

25

180

Joshua Royce Granite City

21:18.58

6:52/M

10

 

38

26

212

Seth Schwappach Highland

21:28.03

6:55/M

9

 

39

27

182

Tyler Tindall Granite City

21:35.07

6:58/M

9

 

40

28

253

Matt Lewis Troy (Triad)

21:35.69

6:58/M

12

 

41

29

176

Isaiah Mizell Granite City

21:45.00

7:01/M

9

 

42

30

170

Jack Blomme Granite City

21:47.08

7:02/M

9

 

43

31

248

Michael Fritz Troy (Triad)

21:56.89

7:05/M

9

 

44

32

259

Zack Winslow Troy (Triad)

22:06.39

7:08/M

9

 

45

33

172

Trent Jones Granite City

22:11.32

7:09/M

11

 

46

(> 7)

135

Jack Viagniaux Edwardsville

22:17.92

7:11/M

10

 

47

(> 7)

134

Austin Turner Edwardsville

22:31.65

7:16/M

10

 

48

34

18

Alex Basler Alton (Sr.)

22:31.71

7:16/M

10

 

49

35

22

Alejandro Lopez Alton (Sr.)

22:33.25

7:16/M

11

 

50

(> 7)

104

Myles Daugherty Edwardsville

22:48.17

7:21/M

9

 

51

36

203

Jacob White Highland

22:56.54

7:24/M

10

 

52

37

62

David Garrison Collinsville

23:02.71

7:26/M

9

 

53

38

24

Greg Sanders Alton (Sr.)

23:17.92

7:31/M

12

 

54

(> 7)

114

Joel Magee Edwardsville

23:24.79

7:33/M

12

 

55

(> 7)

101

John Brandenburg Edwardsville

23:24.88

7:33/M

12

 

56

39

20

Andrew Das Alton (Sr.)

24:13.10

7:49/M

10

 

57

40

181

Aiden Sampson Granite City

24:21.01

7:51/M

9

 

58

(> 7)

247

Ryan D'Antonio Troy (Triad)

24:34.15

7:55/M

10

 

59

(> 7)

127

Ryan Shustrin Edwardsville

24:37.16

7:56/M

9

 

60

(> 7)

100

Sam Bertels Edwardsville

24:39.56

7:57/M

12

 

61

(> 7)

119

Keaton Poole Edwardsville

24:49.60

8:00/M

10

 

 

Overall Finish List - Boys

 

JV 5K

 

Small School

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

147

Darion Brooks Edwardsville (Metro-East Lutheran)

19:37.29

6:20/M

9

 

2

2

152

Thomas Schroader Edwardsville (Metro-East Lutheran)

20:23.39

6:35/M

10

 

3

3

149

Christian Engelbrecht Edwardsville (Metro-East Lutheran)

20:53.10

6:44/M

10

 

4

(< 5)

42

Chadd Harkey Bethalto (Civic Memorial)

22:03.46

7:07/M

12

 

5

(< 5)

41

Henson Davidson Bethalto (Civic Memorial)

22:08.53

7:08/M

12

 

6

4

146

Adam Behrhorst Edwardsville (Metro-East Lutheran)

22:52.51

7:23/M

10

 

7

5

148

Ben Eigenbrodt Edwardsville (Metro-East Lutheran)

23:17.26

7:31/M

10

 

8

(< 5)

158

Alex Loeffler Father McGivney

26:16.89

8:28/M

9

 

9

(< 5)

40

Alex Conley Bethalto (Civic Memorial)

26:36.34

8:35/M

12

 

10

6

153

Ian Key Edwardsville (Metro-East Lutheran)

31:58.84

10:19/M

10

 

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity 5K

 

Large School

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Edwardsville

23

1

2

4

5

11

14

15

 

 

Top 5 Times: 1:22:48.36

 

2

Granite City

69

3

8

10

16

32

34

38

 

 

Top 5 Times: 1:28:38.99

 

3

Troy (Triad)

89

7

9

21

24

28

31

35

 

 

Top 5 Times: 1:30:47.21

 

4

Alton (Sr.)

95

6

13

17

26

33

36

41

 

 

Top 5 Times: 1:31:32.51

 

5

Collinsville

100

12

18

22

23

25

27

30

 

 

Top 5 Times: 1:32:20.09

 

6

Highland

144

19

20

29

37

39

40

 

 

Top 5 Times: 1:37:00.45

 
 

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity 5K

 

Small School

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Bethalto (Civic Memorial)

30

2

4

5

9

10

13

18

 

 

Top 5 Times: 1:34:19.24

 

2

Wood River (East Alton-W.R.)

32

1

3

6

8

14

17

20

 

 

Top 5 Times: 1:34:22.88

 

3

Roxana

61

7

11

12

15

16

19

 

 

Top 5 Times: 1:41:19.87

 

Inc.

Madison

2 finishers

 

 

 

Inc.

Alton Marquette

1 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Boys

JV 5K

 

Large School

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Edwardsville

15

1

2

3

4

5

6

8

 

 

Top 5 Times: 1:32:58.35

 

2

Collinsville

62

7

9

11

12

23

37

 

 

Top 5 Times: 1:38:19.29

 

3

Highland

94

14

17

18

19

26

36

 

 

Top 5 Times: 1:43:12.00

 

4

Troy (Triad)

101

15

16

20

22

28

31

32

 

 

Top 5 Times: 1:43:49.22

 

5

Granite City

121

10

25

27

29

30

33

40

 

 

Top 5 Times: 1:45:41.83

 

6

Alton (Sr.)

127

13

21

24

34

35

38

39

 

 

Top 5 Times: 1:47:07.07

 
 

Team Summary Report - Boys

JV 5K

 

Small School

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Edwardsville (Metro-East Lutheran)

15

1

2

3

4

5

6

 

 

Top 5 Times: 1:47:03.55

 

Inc.

Bethalto (Civic Memorial)

3 finishers

 

 

 

Inc.

Father McGivney

1 finishers

 

 

 
 

Overall Finish List - Girls

Girls Varsity 5K

Large School

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

81

Julianna Determan Edwardsville

19:30.33

6:17/M

10

 

2

2

241

Abigail Richter Troy (Triad)

19:48.21

6:23/M

11

 

3

3

89

Lizzie Lynn Edwardsville

19:56.75

6:26/M

12

 

4

4

188

Jayden Shelton Highland

20:10.91

6:30/M

12

 

5

5

74

Haley Allard Edwardsville

20:15.11

6:32/M

9

 

6

6

73

Kennison Adams Edwardsville

20:32.12

6:37/M

9

 

7

7

238

Elaine Herman Troy (Triad)

21:01.08

6:47/M

12

 

8

8

245

Maddie Keller Troy (Triad)

21:02.77

6:47/M

9

 

9

9

187

Taylor Prusa Highland

21:03.05

6:47/M

12

 

10

10

45

Andrea Frerker Collinsville

21:06.67

6:48/M

10

 

11

11

82

Honor Dimick Edwardsville

21:07.74

6:49/M

9

 

12

12

96

Melissa Spencer Edwardsville

21:09.81

6:49/M

9

 

13

13

243

Madi Walter Troy (Triad)

21:14.91

6:51/M

9

 

14

14

184

Courtney Hengehold Highland

21:29.44

6:56/M

10

 

15

15

189

Breann Wernle Highland

21:43.63

7:00/M

9

 

16

16

2

Hanah Batchler Alton (Sr.)

21:55.20

7:04/M

12

 

17

17

93

Rachel Schoenecker Edwardsville

22:14.26

7:10/M

11

 

18

18

47

Kaitlyn Frisbee Collinsville

22:17.05

7:11/M

12

 

19

19

159

Alyssa Comer Granite City

22:18.96

7:12/M

9

 

20

20

236

Katie Chase Troy (Triad)

22:28.14

7:15/M

9

 

21

21

162

Kori Nesbit Granite City

22:59.09

7:25/M

11

 

22

22

52

Alana Moore Collinsville

23:17.93

7:31/M

11

 

23

23

235

Claire Buck Troy (Triad)

23:18.97

7:31/M

12

 

24

24

168

Alexandra McLaren Granite City

23:19.20

7:31/M

9

 

25

25

1

Becca Adney Alton (Sr.)

23:55.99

7:43/M

12

 

26

26

186

Sydney Nyquist Highland

24:11.22

7:48/M

10

 

27

27

53

Cindy Morales Collinsville

24:12.44

7:48/M

11

 

28

28

185

Abbey Johnson Highland

24:38.96

7:57/M

12

 

29

29

163

Sam Penrod Granite City

24:46.67

7:59/M

12

 

30

30

239

Erin Murphy Troy (Triad)

25:23.18

8:11/M

12

 

31

31

5

Haley Haar Alton (Sr.)

26:06.84

8:25/M

12

 

32

32

4

Savanna Durr Alton (Sr.)

26:12.79

8:27/M

11

 

33

33

166

Emily Webb Granite City

26:24.18

8:31/M

9

 

34

34

161

Tara Khounsana Granite City

26:53.56

8:40/M

9

 

35

35

3

Abbi Day Alton (Sr.)

27:00.17

8:43/M

10

 

36

36

46

Christine Frisbee Collinsville

27:06.17

8:45/M

9

 

37

37

49

Addyson Horras Collinsville

27:43.98

8:56/M

9

 

38

38

7

Anna Scoggins Alton (Sr.)

27:55.11

9:00/M

12

 

39

39

6

Rachel Held Alton (Sr.)

28:42.70

9:15/M

9

 

 

Overall Finish List - Girls

 

Girls Varsity 5K

 

Small School

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

29

Alex Singleton Bethalto (Civic Memorial)

19:43.26

6:22/M

11

 

2

2

224

Kyrston Scifres Roxana

20:57.13

6:45/M

11

 

3

(< 5)

274

Natalie Halliday Alton Marquette

22:11.02

7:09/M

 

4

3

220

Shalyn Edwards Roxana

22:50.33

7:22/M

10

 

5

(< 5)

264

Haley Kerpan Wood River (East Alton-W.R.)

23:23.46

7:33/M

11

 

6

4

137

Gretchen Engelbrecht Edwardsville (Metro-East Lutheran)

23:26.68

7:34/M

12

 

7

(< 5)

262

Carissa Gilreath Wood River (East Alton-W.R.)

24:08.96

7:47/M

10

 

8

5

227

Peyton Young Roxana

24:15.41

7:49/M

11

 

9

6

226

Marissa Thomas Roxana

24:42.34

7:58/M

12

 

10

7

30

Allie Troeckler Bethalto (Civic Memorial)

25:00.77

8:04/M

10

 

11

8

225

Savanah Stogsdill Roxana

25:23.46

8:11/M

12

 

12

9

27

Haley Michel Bethalto (Civic Memorial)

25:32.37

8:14/M

12

 

13

10

221

Lucas Emma Roxana

25:56.37

8:22/M

9

 

14

11

141

Amanda Schack Edwardsville (Metro-East Lutheran)

26:08.62

8:26/M

12

 

15

12

142

Karly Schley Edwardsville (Metro-East Lutheran)

26:32.42

8:34/M

11

 

16

13

26

Hannah Diamond Bethalto (Civic Memorial)

26:42.54

8:37/M

9

 

17

14

138

Katlynn Hull Edwardsville (Metro-East Lutheran)

27:33.11

8:53/M

10

 

18

15

25

Rahime Aliu Bethalto (Civic Memorial)

27:37.47

8:55/M

12

 

19

16

143

Brynne Wallace Edwardsville (Metro-East Lutheran)

27:48.74

8:58/M

9

 

20

17

28

Lydia Peal Bethalto (Civic Memorial)

27:56.50

9:01/M

10

 

21

18

140

Annie Redden Edwardsville (Metro-East Lutheran)

28:06.04

9:04/M

12

 

22

(< 5)

275

Lily Kostecki Alton Marquette

29:30.33

9:31/M

 

23

19

139

Emilee Marcuzzo Edwardsville (Metro-East Lutheran)

30:25.56

9:49/M

12

 

 

Overall Finish List - Girls

 

JV 5K

 

Large School

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

95

Katelyn Singh Edwardsville

20:49.92

6:43/M

9

 

2

2

97

Victoria Vegher Edwardsville

21:13.04

6:51/M

10

 

3

3

90

Nara Markowitz Edwardsville

21:40.87

6:59/M

10

 

4

4

79

Colleen Corkery Edwardsville

22:01.77

7:06/M

11

 

5

5

91

Shannon O'Brien Edwardsville

23:41.61

7:38/M

11

 

6

6

84

Kayla Gluntz Edwardsville

23:59.97

7:44/M

9

 

7

7

76

Claire Ashby Edwardsville

24:16.37

7:50/M

11

 

8

(> 7)

80

Dianna Craig Edwardsville

24:29.52

7:54/M

10

 

9

(< 5)

237

Emily Cronin Troy (Triad)

24:58.83

8:03/M

9

 

10

(< 5)

194

Lexie Plocher Highland

25:01.80

8:04/M

11

 

11

(> 7)

85

Samantha Higgerson Edwardsville

25:04.63

8:05/M

11

 

12

(> 7)

83

Katie Edmonds Edwardsville

25:05.52

8:05/M

11

 

13

(> 7)

92

Grace Perry Edwardsville

25:20.21

8:10/M

10

 

14

(< 5)

195

Keely Rittenhouse Highland

25:24.33

8:12/M

9

 

15

(< 5)

164

Alissa Spears Granite City

25:48.23

8:19/M

9

 

16

(< 5)

192

Brittany Cunningham Highland

25:53.55

8:21/M

9

 

17

(< 5)

165

Irene Walton Granite City

25:57.10

8:22/M

9

 

18

(> 7)

77

Molly Baker Edwardsville

26:30.45

8:33/M

12

 

19

(< 5)

196

Hanna Rose Highland

27:05.34

8:44/M

9

 

20

(< 5)

244

Kayleigh Widdows Troy (Triad)

27:22.76

8:50/M

9

 

21

(< 5)

160

Lauren Davis Granite City

27:31.17

8:53/M

12

 

22

(< 5)

48

Elena Guerrero Collinsville

27:35.62

8:54/M

9

 

23

(< 5)

240

Kaitlynn Orr Troy (Triad)

33:25.51

10:47/M

12

 

 

Overall Finish List - Girls

 

JV 5K

 

Small School

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

(< 5)

154

Sabrina Favela Father McGivney

23:14.95

7:30/M

9

 

2

(< 5)

263

Kayla Hamilton Wood River (East Alton-W.R.)

25:50.73

8:20/M

10

 

3

(< 5)

156

Megan Schilly Father McGivney

25:56.95

8:22/M

10

 

4

(< 5)

261

Kaylee Dailey Wood River (East Alton-W.R.)

28:21.03

9:09/M

10

 

5

(< 5)

155

Abby Podshadley Father McGivney

28:30.82

9:12/M

9

 

6

(< 5)

265

Kyara Price Wood River (East Alton-W.R.)

31:59.53

10:19/M

10

 

7

(< 5)

145

Grace Weber Edwardsville (Metro-East Lutheran)

34:29.86

11:07/M

9

 

8

(< 5)

144

Liz Schroader Edwardsville (Metro-East Lutheran)

39:23.31

12:42/M

9

 

Team Summary Report - Girls

Girls Varsity 5K

 

Large School

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Edwardsville

26

1

3

5

6

11

12

17

 

 

Top 5 Times: 1:41:22.05

 

2

Troy (Triad)

50

2

7

8

13

20

23

30

 

 

Top 5 Times: 1:45:35.11

 

3

Highland

68

4

9

14

15

26

28

 

 

Top 5 Times: 1:48:38.25

 

4

Collinsville

113

10

18

22

27

36

37

 

 

Top 5 Times: 1:58:00.26

 

5

Granite City

126

19

21

24

29

33

34

 

 

Top 5 Times: 1:59:48.10

 

6

Alton (Sr.)

139

16

25

31

32

35

38

39

 

 

Top 5 Times: 2:05:10.99

 
 

Team Summary Report - Girls

Girls Varsity 5K

 

Small School

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Roxana

24

2

3

5

6

8

10

 

 

Top 5 Times: 1:58:08.67

 

2

Bethalto (Civic Memorial)

45

1

7

9

13

15

17

 

 

Top 5 Times: 2:04:36.41

 

3

Edwardsville (Metro-East Lutheran)

57

4

11

12

14

16

18

19

 

 

Top 5 Times: 2:11:29.57

 

Inc.

Wood River (East Alton-W.R.)

2 finishers

 

 

 

Inc.

Alton Marquette

2 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Girls

JV 5K

 

Large School

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Edwardsville

15

1

2

3

4

5

6

7

 

 

Top 5 Times: 1:49:27.21

 

Inc.

Collinsville

1 finishers

 

 

 

Inc.

Granite City

3 finishers

 

 

 

Inc.

Highland

4 finishers

 

 

 

Inc.

Troy (Triad)

3 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Girls

JV 5K

 

Small School

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

Inc.

Edwardsville (Metro-East Lutheran)

2 finishers

 

 

 

Inc.

Father McGivney

3 finishers

 

 

 

Inc.

Wood River (East Alton-W.R.)

3 finishers