Lutheran Sports Assoc. Ill. State XC Meet

October 18, 2014


Endurance Race Timing http://enduranceracetiming.com

Overall Finish List - Boys

Boys 2M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

90

Bryan Huizenga Bethel Lutheran

11:40.88

5:50/M

8

 

2

2

71

Jayden Gertsen Bethany Lutheran School

11:50.84

5:55/M

8

 

3

3

198

Jack Flesner our saviors

11:54.88

5:57/M

8

 

4

4

173

Nathan Sisler Immanuel Palatine

11:56.20

5:58/M

8

 

5

5

16

Neal Bergman Arlington Heights, St. Peter

11:56.86

5:58/M

8

 

6

(< 5)

103

Zach Rice Cross Lutheran School

12:01.73

6:01/M

8

 

7

6

239

Alex Hess Trinity Bloomington

12:12.70

6:06/M

7

 

8

7

240

Jacob Hoeft Trinity Bloomington

12:23.72

6:12/M

8

 

9

8

32

Richard Varvara Arlington Heights, St. Peter

12:25.58

6:13/M

8

 

10

9

203

Michael Taylor our saviors

12:37.27

6:19/M

7

 

11

10

25

Sam Mayo Arlington Heights, St. Peter

12:38.37

6:19/M

7

 

12

11

293

Luke Chaffin Zion Marengo

12:40.04

6:20/M

6

 

13

12

233

Alex Diffor Trinity Bloomington

12:44.84

6:22/M

8

 

14

13

256

Caleb Stevenson Trinity Bloomington

12:50.33

6:25/M

8

 

15

14

184

Trevor Hicks Lombard, St. John's

12:54.10

6:27/M

8

 

16

15

199

Luke Flesner our saviors

12:55.82

6:28/M

6

 

17

16

308

Parker McBride Zion Belleville

12:57.11

6:29/M

7

 

18

17

206

Ryan Williams our saviors

12:59.06

6:30/M

8

 

19

18

89

Wesley Gibson Bethel Lutheran

13:01.84

6:31/M

7

 

20

19

204

Hobbes Tieu our saviors

13:02.65

6:31/M

6

 

21

20

231

Hayden Cross Trinity Bloomington

13:03.17

6:32/M

7

 

22

21

267

Henry Hayer Trinity Lutheran Spfld

13:05.57

6:33/M

8

 

23

22

260

Jonah Wilson Trinity Edwardsville

13:06.31

6:33/M

8

 

24

(< 5)

209

Danny Riordan St. Andrews Luth Park Ridge

13:07.42

6:34/M

6

 

25

23

55

Jack Meyers Batavia Immanuel Lutheran

13:08.02

6:34/M

8

 

26

24

232

Landyn Cross Trinity Bloomington

13:08.28

6:34/M

5

 

27

25

134

Paxton Ferencak Grace Lutheran School

13:10.49

6:35/M

6

 

28

26

289

Brendan Anchor Zion Marengo

13:13.20

6:37/M

6

 

29

27

212

Graham O'Gorman St. John Lutheran Champaign

13:14.30

6:37/M

8

 

30

28

88

Blake Gibson Bethel Lutheran

13:16.55

6:38/M

6

 

31

29

168

Grant McCord Immanuel Dundee

13:20.67

6:40/M

6

 

32

30

167

Teddy Lyon Immanuel Dundee

13:21.27

6:41/M

8

 

33

31

312

Drew Rowley Zion Marengo

13:24.10

6:42/M

8

 

34

32

299

Caleb Harsin Zion Belleville

13:25.26

6:43/M

8

 

35

33

319

Zach Rawlings Zion Marengo

13:25.60

6:43/M

8

 

36

34

164

Zachary Leahy Immanuel Dundee

13:26.04

6:43/M

6

 

37

35

23

Jackson Harmon Arlington Heights, St. Peter

13:26.07

6:43/M

8

 

38

36

187

Jack O'Donnell Lombard, St. John's

13:26.17

6:43/M

6

 

39

37

61

Zack Weber Batavia Immanuel Lutheran

13:27.01

6:44/M

8

 

40

38

20

Griffin Ginder Arlington Heights, St. Peter

13:27.03

6:44/M

6

 

41

39

116

Matt Pehl Freeport Immanuel Lutheran

13:27.68

6:44/M

8

 

42

40

257

Grayson Talaski Trinity Bloomington

13:29.15

6:45/M

6

 

43

41

186

Jacob Noordhoek Lombard, St. John's

13:30.85

6:45/M

7

 

44

(> 7)

241

Matt Ingalsbe Trinity Bloomington

13:31.96

6:46/M

7

 

45

42

229

Ali Abbas Trinity Burr Ridge

13:36.01

6:48/M

8

 

46

43

315

Matthew Volkening Zion Marengo

13:36.66

6:48/M

5

 

47

44

87

Jack Brennan Bethel Lutheran

13:37.26

6:49/M

8

 

48

45

270

Jay McAfee Trinity Lutheran Spfld

13:40.69

6:50/M

8

 

49

46

72

Jarrett Gunderson Bethany Lutheran School

13:41.39

6:51/M

8

 

50

47

112

Ethan Eilders Freeport Immanuel Lutheran

13:41.45

6:51/M

5

 

51

(< 5)

210

J.J. Sergey St. Andrews Luth Park Ridge

13:41.53

6:51/M

8

 

52

48

200

Collin Goldstein our saviors

13:43.74

6:52/M

6

 

53

49

52

Matt Dauksha Batavia Immanuel Lutheran

13:44.60

6:52/M

8

 

54

(< 5)

104

Gary Ronning Cross Lutheran School

13:44.83

6:52/M

7

 

55

(> 7)

250

Kyle Pish Trinity Bloomington

13:49.77

6:55/M

6

 

56

50

111

Keenan Dickman Freeport Immanuel Lutheran

13:55.65

6:58/M

8

 

57

51

190

Jack Tegart Lombard, St. John's

13:57.26

6:59/M

8

 

58

52

132

Owen Augustine Grace Lutheran School

13:59.77

7:00/M

4

 

59

53

92

Thomas Krueger Bethel Lutheran

14:00.77

7:00/M

5

 

60

54

318

Tyler Oman Zion Marengo

14:01.30

7:01/M

7

 

61

(> 7)

249

Jackson Osborn Trinity Bloomington

14:02.48

7:01/M

5

 

62

55

259

Elliott Wilson Trinity Edwardsville

14:03.36

7:02/M

4

 

63

56

51

Michael Cruger Batavia Immanuel Lutheran

14:04.75

7:02/M

8

 

64

57

201

Duncan Scheidenhelm our saviors

14:06.71

7:03/M

5

 

65

58

246

David Lehenbauer Trinity Burr Ridge

14:10.94

7:05/M

8

 

66

59

86

Zachary Alt Bethel Lutheran

14:12.17

7:06/M

4

 

67

60

138

Darryl Norwood Grace Lutheran School

14:17.03

7:09/M

7

 

68

61

118

Andrew Simmons Freeport Immanuel Lutheran

14:18.06

7:09/M

8

 

69

62

62

Nick Zagorski Batavia Immanuel Lutheran

14:18.11

7:09/M

8

 

70

63

244

Noah Landers Trinity Edwardsville

14:19.75

7:10/M

8

 

71

64

296

Jack Gray Zion Belleville

14:20.08

7:10/M

7

 

72

(> 7)

205

Braden White our saviors

14:21.50

7:11/M

5

 

73

65

85

Caleb Alt Bethel Lutheran

14:21.66

7:11/M

7

 

74

66

160

John Kalopisis Immanuel Palatine

14:22.95

7:11/M

8

 

75

67

254

Zach Schwoebel Trinity Burr Ridge

14:24.50

7:12/M

7

 

76

(< 5)

302

Joshua Jacobsen Zion Bethalto

14:25.87

7:13/M

8

 

77

68

245

Isiah Lashley Trinity Burr Ridge

14:26.58

7:13/M

7

 

78

69

73

Henry Jordan Bethany Lutheran School

14:27.39

7:14/M

6

 

79

70

301

Bates Jacob Zion Belleville

14:29.51

7:15/M

4

 

80

71

54

Mikey McFarland Batavia Immanuel Lutheran

14:29.58

7:15/M

8

 

81

72

185

Cooper Hoffman Lombard, St. John's

14:29.83

7:15/M

4

 

82

(> 7)

93

Ian McLauchlan Bethel Lutheran

14:30.52

7:15/M

4

 

83

73

162

Nathan Kim Immanuel Palatine

14:31.40

7:16/M

7

 

84

74

28

Kyle Orton Arlington Heights, St. Peter

14:31.94

7:16/M

7

 

85

75

53

Isaac Hager Batavia Immanuel Lutheran

14:32.64

7:16/M

7

 

86

76

303

Devin Kanaly Zion Marengo

14:32.70

7:16/M

8

 

87

(> 7)

304

Tyler Kanaly Zion Marengo

14:33.10

7:17/M

8

 

88

77

298

Evan Wilkerson Zion Belleville

14:33.44

7:17/M

6

 

89

78

33

Chris Wagner Arlington Heights, St. Peter

14:33.67

7:17/M

6

 

90

79

182

Roy Ebersold Lombard, St. John's

14:34.46

7:17/M

7

 

91

80

67

Joel Flattum Bethany Lutheran School

14:37.07

7:19/M

7

 

92

81

110

Aiden Brobst Freeport Immanuel Lutheran

14:39.32

7:20/M

3

 

93

82

75

Stephen Mackey Bethany Lutheran School

14:40.02

7:20/M

8

 

94

(> 7)

202

Ethan Sommers our saviors

14:40.57

7:20/M

5

 

95

83

295

Justin Goerger Zion Belleville

14:46.46

7:23/M

8

 

96

(> 7)

50

Garrett Boersma Batavia Immanuel Lutheran

14:47.94

7:24/M

8

 

97

84

307

Curtis Martin Zion Belleville

14:48.05

7:24/M

6

 

98

85

170

Robert Schmitt Immanuel Palatine

14:49.49

7:25/M

5

 

99

86

215

Peter Smith St. John Lutheran Champaign

14:52.83

7:26/M

4

 

100

87

137

Henry Niermann Grace Lutheran School

14:54.48

7:27/M

8

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

88

213

Will O'Gorman St. John Lutheran Champaign

14:58.61

7:29/M

5

 

102

(> 7)

314

Zach Secor Zion Marengo

15:00.90

7:30/M

6

 

103

89

268

Jack Hayer Trinity Lutheran Spfld

15:01.13

7:31/M

5

 

104

90

189

Alex Swierk Lombard, St. John's

15:02.59

7:31/M

4

 

105

(> 7)

21

Ken Granell Arlington Heights, St. Peter

15:03.03

7:32/M

7

 

106

(< 5)

208

Colum McNally St. Andrews Luth Park Ridge

15:04.02

7:32/M

5

 

107

91

230

Ben Brakhane Trinity Edwardsville

15:06.41

7:33/M

7

 

108

92

266

Brett Davis Trinity Lutheran Spfld

15:09.94

7:35/M

7

 

109

(> 7)

27

Anthony Morris Arlington Heights, St. Peter

15:10.39

7:35/M

6

 

110

93

237

Chase Hall Trinity Edwardsville

15:10.48

7:35/M

5

 

111

(< 5)

177

Caleb Unverfehrt Immanuel, Okawville

15:12.58

7:36/M

6

 

112

94

273

Nick Vespa Trinity Lutheran Spfld

15:13.85

7:37/M

8

 

113

(> 7)

297

Quin Gray Zion Belleville

15:16.16

7:38/M

4

 

114

95

119

Josh Warner Freeport Immanuel Lutheran

15:19.55

7:40/M

8

 

115

96

211

Blake Burr St. John Lutheran Champaign

15:20.90

7:40/M

5

 

116

97

140

Kyle Steiner Grace Lutheran School

15:22.06

7:41/M

4

 

117

98

156

William Angelakos Immanuel Dundee

15:25.93

7:43/M

7

 

118

(> 7)

29

Luke Picchiotti Arlington Heights, St. Peter

15:26.97

7:43/M

7

 

119

99

264

Gage Bartos Trinity Lutheran Spfld

15:27.29

7:44/M

8

 

120

(< 5)

176

Evan Perry Immanuel, Okawville

15:27.42

7:44/M

4

 

121

(> 7)

91

Jack Knapp Bethel Lutheran

15:37.17

7:49/M

5

 

122

100

271

Hayden Radtke Trinity Lutheran Spfld

15:42.00

7:51/M

5

 

123

(> 7)

290

CJ Arevalo Zion Marengo

15:42.05

7:51/M

8

 

124

101

159

Andrew Johns Immanuel Palatine

15:42.20

7:51/M

6

 

125

102

66

Zach Chestnut Bethany Lutheran School

15:43.33

7:52/M

8

 

126

(< 5)

106

Alexander Ford Elmhurst Immanuel Lutheran

15:49.51

7:55/M

8

 

127

(> 7)

49

Ryan Allspach Batavia Immanuel Lutheran

15:52.36

7:56/M

6

 

128

(< 5)

313

Derek Schley Zion Bethalto

15:55.48

7:58/M

6

 

129

103

163

Jonah Koehlert Immanuel Dundee

15:57.85

7:59/M

6

 

130

104

261

Nathan Winterroth Trinity Burr Ridge

16:01.13

8:01/M

8

 

131

105

136

Joseph Miller Grace Lutheran School

16:13.94

8:07/M

4

 

132

(> 7)

57

Collin Roin Batavia Immanuel Lutheran

16:18.55

8:09/M

6

 

133

106

166

Samuel Lyon Immanuel Dundee

16:19.89

8:10/M

6

 

134

(> 7)

274

JT Wiegand Trinity Lutheran Spfld

16:26.13

8:13/M

7

 

135

(< 5)

300

Nathaniel Hunt Zion Bethalto

16:27.18

8:14/M

5

 

136

107

76

Dominic Salvino Bethany Lutheran School

16:27.89

8:14/M

7

 

137

(> 7)

68

Brockton Francis Bethany Lutheran School

16:35.40

8:18/M

5

 

138

108

236

Tim Grady Trinity Burr Ridge

16:40.89

8:20/M

8

 

139

109

113

Zachary Fisher Freeport Immanuel Lutheran

16:41.18

8:21/M

4

 

140

(> 7)

114

Gregory Julius Freeport Immanuel Lutheran

16:46.20

8:23/M

4

 

141

110

165

Jonathan Link Immanuel Palatine

16:49.59

8:25/M

5

 

142

111

139

Stephen Roder Grace Lutheran School

16:51.33

8:26/M

5

 

143

112

161

Jonathan Kim Immanuel Palatine

16:59.11

8:30/M

6

 

144

113

169

Albert Navarro Immanuel Dundee

17:00.33

8:30/M

8

 

145

(> 7)

172

Eli Sherman Immanuel Palatine

17:01.43

8:31/M

6

 

146

(> 7)

95

Tyler Newman Bethel Lutheran

17:03.63

8:32/M

5

 

147

(> 7)

120

Jayden Zink Freeport Immanuel Lutheran

17:13.07

8:37/M

4

 

148

114

214

Jack Schmidt St. John Lutheran Champaign

17:36.69

8:48/M

4

 

149

(> 7)

174

Nicholas Spiro Immanuel Dundee

17:53.26

8:57/M

8

 

150

115

255

Luke Selle Trinity Burr Ridge

18:05.75

9:03/M

7

 

151

(> 7)

115

Dylan Meyerhofer Freeport Immanuel Lutheran

18:11.93

9:06/M

8

 

152

(< 5)

105

Keith Stewart Cross Lutheran School

18:12.74

9:06/M

5

 

153

(> 7)

69

Luke Gavin Bethany Lutheran School

18:13.08

9:07/M

5

 

154

(> 7)

272

Rylan Radtke Trinity Lutheran Spfld

18:25.48

9:13/M

3

 

155

(> 7)

135

Layne Hammer Grace Lutheran School

18:38.02

9:19/M

3

 

156

(> 7)

70

Trey Gebhardt Bethany Lutheran School

18:46.38

9:23/M

6

 

157

(> 7)

171

Johnny Shanahan Immanuel Dundee

20:36.86

10:18/M

8

 

 

Overall Finish List - Boys

 

Open 2M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

253

Tim Robertson Trinity Bloomington

14:08.66

7:04/M

7

 

2

(< 5)

24

Josh Mayo Arlington Heights, St. Peter

14:29.60

7:15/M

5

 

3

(< 5)

19

Mitchell Gates Arlington Heights, St. Peter

14:35.69

7:18/M

6

 

4

2

243

Andrew Kosinski Trinity Bloomington

14:39.26

7:20/M

7

 

5

3

262

Jackson Yoder Trinity Bloomington

14:39.88

7:20/M

6

 

6

4

242

Zane Jewell Trinity Bloomington

14:42.53

7:21/M

7

 

7

5

306

Zach Landry Zion Belleville

15:05.13

7:33/M

8

 

8

(< 5)

292

Patrick Casper Zion Marengo

15:17.16

7:39/M

8

 

9

6

294

Andrew Combs Zion Belleville

15:31.99

7:46/M

8

 

10

7

291

Christian Brown Zion Belleville

15:56.70

7:58/M

8

 

11

8

258

Sam Verda Trinity Bloomington

16:07.22

8:04/M

5

 

12

9

247

Jake Marvel Trinity Bloomington

16:26.35

8:13/M

5

 

13

(< 5)

17

Joey Buckner Arlington Heights, St. Peter

16:35.75

8:18/M

4

 

14

10

251

Joe Rhykerd Trinity Bloomington

16:38.85

8:19/M

6

 

15

(< 5)

58

Evan Roin Batavia Immanuel Lutheran

17:02.74

8:31/M

4

 

16

(< 5)

22

William Green Arlington Heights, St. Peter

17:17.94

8:39/M

5

 

17

(> 7)

252

John Rhykerd Trinity Bloomington

17:24.92

8:42/M

8

 

18

11

311

Max Rodenmeyer Zion Belleville

17:28.15

8:44/M

4

 

19

(< 5)

94

Eli Mulvey Bethel Lutheran

17:36.84

8:48/M

4

 

20

(> 7)

248

Daniel Ogden Trinity Bloomington

17:38.29

8:49/M

7

 

21

(< 5)

60

Warren Swanson Batavia Immanuel Lutheran

17:48.11

8:54/M

6

 

22

(< 5)

269

Jack Hazelwood Trinity Lutheran Spfld

18:14.66

9:07/M

6

 

23

12

305

Max Knipp Zion Belleville

18:17.25

9:09/M

6

 

24

(< 5)

265

Gannon Bartos Trinity Lutheran Spfld

18:41.38

9:21/M

5

 

25

(< 5)

56

Charlie Nelson Batavia Immanuel Lutheran

18:54.51

9:27/M

6

 

26

(> 7)

238

Elijah Haney Trinity Bloomington

18:59.46

9:30/M

6

 

27

(> 7)

235

Luke Fogler Trinity Bloomington

19:27.99

9:44/M

6

 

28

(> 7)

234

Zach Eimer Trinity Bloomington

19:29.34

9:45/M

5

 

Team Summary Report - Boys

Boys 2M

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Trinity Bloomington

58

6

7

12

13

20

24

40

 

 

Top 5 Times: 1:03:14.76

 

2

our saviors

63

3

9

15

17

19

48

57

 

 

Top 5 Times: 1:03:29.68

 

3

Arlington Heights, St. Peter

96

5

8

10

35

38

74

78

 

 

Top 5 Times: 1:03:53.91

 

4

Zion Marengo

144

11

26

31

33

43

54

76

 

 

Top 5 Times: 1:06:19.60

 

5

Bethel Lutheran

144

1

18

28

44

53

59

65

 

 

Top 5 Times: 1:05:37.30

 

6

Lombard, St. John's

214

14

36

41

51

72

79

90

 

 

Top 5 Times: 1:08:18.21

 

7

Batavia Immanuel Lutheran

227

23

37

49

56

62

71

75

 

 

Top 5 Times: 1:08:42.49

 

8

Zion Belleville

259

16

32

64

70

77

83

84

 

 

Top 5 Times: 1:09:45.40

 

9

Freeport Immanuel Lutheran

278

39

47

50

61

81

95

109

 

 

Top 5 Times: 1:10:02.16

 

10

Bethany Lutheran School

279

2

46

69

80

82

102

107

 

 

Top 5 Times: 1:09:16.71

 

11

Immanuel Dundee

294

29

30

34

98

103

106

113

 

 

Top 5 Times: 1:11:31.76

 

12

Grace Lutheran School

321

25

52

60

87

97

105

111

 

 

Top 5 Times: 1:11:43.83

 

13

Trinity Edwardsville

324

22

55

63

91

93

 

 

Top 5 Times: 1:11:46.31

 

14

Immanuel Palatine

329

4

66

73

85

101

110

112

 

 

Top 5 Times: 1:11:22.24

 

15

Trinity Burr Ridge

339

42

58

67

68

104

108

115

 

 

Top 5 Times: 1:12:39.16

 

16

Trinity Lutheran Spfld

341

21

45

89

92

94

99

100

 

 

Top 5 Times: 1:12:11.18

 

17

St. John Lutheran Champaign

411

27

86

88

96

114

 

 

Top 5 Times: 1:16:03.33

 

Inc.

Cross Lutheran School

3 finishers

 

 

 

Inc.

Elmhurst Immanuel Lutheran

1 finishers

 

 

 

Inc.

Immanuel, Okawville

2 finishers

 

 

 

Inc.

St. Andrews Luth Park Ridge

3 finishers

 

 

 

Inc.

Zion Bethalto

3 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Boys

Open 2M

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Trinity Bloomington

18

1

2

3

4

8

9

10

 

 

Top 5 Times: 1:14:17.55

 

2

Zion Belleville

41

5

6

7

11

12

 

 

Top 5 Times: 1:22:19.22

 

Inc.

Arlington Heights, St. Peter

4 finishers

 

 

 

Inc.

Batavia Immanuel Lutheran

3 finishers

 

 

 

Inc.

Bethel Lutheran

1 finishers

 

 

 

Inc.

Trinity Lutheran Spfld

2 finishers

 

 

 

Inc.

Zion Marengo

1 finishers

 

 

 
 

Final Team Results - Boys

Boys 2M

Team - Trinity Bloomington Finish Position - 1
Team Score (places): 58 Team Score (times):1:03:14.76 Ave Time:12:38.95
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

239

Alex Hess

7

6

6

12:12.70

12:12.70

0:00.00

2

240

Jacob Hoeft

8

7

13

12:23.72

24:36.42

0:11.02

3

233

Alex Diffor

8

12

25

12:44.84

37:21.26

0:32.14

4

256

Caleb Stevenson

8

13

38

12:50.33

50:11.59

0:37.63

5

231

Hayden Cross

7

20

58

13:03.17

1:03:14.76

0:50.47

6

232

Landyn Cross

5

24

82

13:08.28

1:16:23.04

0:55.58

7

257

Grayson Talaski

6

40

122

13:29.15

1:29:52.19

1:16.45

8

241

Matt Ingalsbe

7

More Than 7

 

13:31.96

1:43:24.15

1:19.26

9

250

Kyle Pish

6

More Than 7

 

13:49.77

1:57:13.92

1:37.07

10

249

Jackson Osborn

5

More Than 7

 

14:02.48

2:11:16.40

1:49.78

 
Team - our saviors Finish Position - 2
Team Score (places): 63 Team Score (times):1:03:29.68 Ave Time:12:41.94
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

198

Jack Flesner

8

3

3

11:54.88

11:54.88

0:00.00

2

203

Michael Taylor

7

9

12

12:37.27

24:32.15

0:42.39

3

199

Luke Flesner

6

15

27

12:55.82

37:27.97

1:00.94

4

206

Ryan Williams

8

17

44

12:59.06

50:27.03

1:04.18

5

204

Hobbes Tieu

6

19

63

13:02.65

1:03:29.68

1:07.77

6

200

Collin Goldstein

6

48

111

13:43.74

1:17:13.42

1:48.86

7

201

Duncan Scheidenhelm

5

57

168

14:06.71

1:31:20.13

2:11.83

8

205

Braden White

5

More Than 7

 

14:21.50

1:45:41.63

2:26.62

9

202

Ethan Sommers

5

More Than 7

 

14:40.57

2:00:22.20

2:45.69

 
Team - Arlington Heights, St. Peter Finish Position - 3
Team Score (places): 96 Team Score (times):1:03:53.91 Ave Time:12:46.78
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

16

Neal Bergman

8

5

5

11:56.86

11:56.86

0:00.00

2

32

Richard Varvara

8

8

13

12:25.58

24:22.44

0:28.72

3

25

Sam Mayo

7

10

23

12:38.37

37:00.81

0:41.51

4

23

Jackson Harmon

8

35

58

13:26.07

50:26.88

1:29.21

5

20

Griffin Ginder

6

38

96

13:27.03

1:03:53.91

1:30.17

6

28

Kyle Orton

7

74

170

14:31.94

1:18:25.85

2:35.08

7

33

Chris Wagner

6

78

248

14:33.67

1:32:59.52

2:36.81

8

21

Ken Granell

7

More Than 7

 

15:03.03

1:48:02.55

3:06.17

9

27

Anthony Morris

6

More Than 7

 

15:10.39

2:03:12.94

3:13.53

10

29

Luke Picchiotti

7

More Than 7

 

15:26.97

2:18:39.91

3:30.11

 
Team - Zion Marengo Finish Position - 4
Team Score (places): 144 Team Score (times):1:06:19.60 Ave Time:13:15.92
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

293

Luke Chaffin

6

11

11

12:40.04

12:40.04

0:00.00

2

289

Brendan Anchor

6

26

37

13:13.20

25:53.24

0:33.16

3

312

Drew Rowley

8

31

68

13:24.10

39:17.34

0:44.06

4

319

Zach Rawlings

8

33

101

13:25.60

52:42.94

0:45.56

5

315

Matthew Volkening

5

43

144

13:36.66

1:06:19.60

0:56.62

6

318

Tyler Oman

7

54

198

14:01.30

1:20:20.90

1:21.26

7

303

Devin Kanaly

8

76

274

14:32.70

1:34:53.60

1:52.66

8

304

Tyler Kanaly

8

More Than 7

 

14:33.10

1:49:26.70

1:53.06

9

314

Zach Secor

6

More Than 7

 

15:00.90

2:04:27.60

2:20.86

10

290

CJ Arevalo

8

More Than 7

 

15:42.05

2:20:09.65

3:02.01

 
Team - Bethel Lutheran Finish Position - 5
Team Score (places): 144 Team Score (times):1:05:37.30 Ave Time:13:07.46
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

90

Bryan Huizenga

8

1

1

11:40.88

11:40.88

0:00.00

2

89

Wesley Gibson

7

18

19

13:01.84

24:42.72

1:20.96

3

88

Blake Gibson

6

28

47

13:16.55

37:59.27

1:35.67

4

87

Jack Brennan

8

44

91

13:37.26

51:36.53

1:56.38

5

92

Thomas Krueger

5

53

144

14:00.77

1:05:37.30

2:19.89

6

86

Zachary Alt

4

59

203

14:12.17

1:19:49.47

2:31.29

7

85

Caleb Alt

7

65

268

14:21.66

1:34:11.13

2:40.78

8

93

Ian McLauchlan

4

More Than 7

 

14:30.52

1:48:41.65

2:49.64

9

91

Jack Knapp

5

More Than 7

 

15:37.17

2:04:18.82

3:56.29

10

95

Tyler Newman

5

More Than 7

 

17:03.63

2:21:22.45

5:22.75

 
Team - Lombard, St. John's Finish Position - 6
Team Score (places): 214 Team Score (times):1:08:18.21 Ave Time:13:39.64
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

184

Trevor Hicks

8

14

14

12:54.10

12:54.10

0:00.00

2

187

Jack O'Donnell

6

36

50

13:26.17

26:20.27

0:32.07

3

186

Jacob Noordhoek

7

41

91

13:30.85

39:51.12

0:36.75

4

190

Jack Tegart

8

51

142

13:57.26

53:48.38

1:03.16

5

185

Cooper Hoffman

4

72

214

14:29.83

1:08:18.21

1:35.73

6

182

Roy Ebersold

7

79

293

14:34.46

1:22:52.67

1:40.36

7

189

Alex Swierk

4

90

383

15:02.59

1:37:55.26

2:08.49

 
Team - Batavia Immanuel Lutheran Finish Position - 7
Team Score (places): 227 Team Score (times):1:08:42.49 Ave Time:13:44.50
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

55

Jack Meyers

8

23

23

13:08.02

13:08.02

0:00.00

2

61

Zack Weber

8

37

60

13:27.01

26:35.03

0:18.99

3

52

Matt Dauksha

8

49

109

13:44.60

40:19.63

0:36.58

4

51

Michael Cruger

8

56

165

14:04.75

54:24.38

0:56.73

5

62

Nick Zagorski

8

62

227

14:18.11

1:08:42.49

1:10.09

6

54

Mikey McFarland

8

71

298

14:29.58

1:23:12.07

1:21.56

7

53

Isaac Hager

7

75

373

14:32.64

1:37:44.71

1:24.62

8

50

Garrett Boersma

8

More Than 7

 

14:47.94

1:52:32.65

1:39.92

9

49

Ryan Allspach

6

More Than 7

 

15:52.36

2:08:25.01

2:44.34

10

57

Collin Roin

6

More Than 7

 

16:18.55

2:24:43.56

3:10.53

 
Team - Zion Belleville Finish Position - 8
Team Score (places): 259 Team Score (times):1:09:45.40 Ave Time:13:57.08
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

308

Parker McBride

7

16

16

12:57.11

12:57.11

0:00.00

2

299

Caleb Harsin

8

32

48

13:25.26

26:22.37

0:28.15

3

296

Jack Gray

7

64

112

14:20.08

40:42.45

1:22.97

4

301

Bates Jacob

4

70

182

14:29.51

55:11.96

1:32.40

5

298

Evan Wilkerson

6

77

259

14:33.44

1:09:45.40

1:36.33

6

295

Justin Goerger

8

83

342

14:46.46

1:24:31.86

1:49.35

7

307

Curtis Martin

6

84

426

14:48.05

1:39:19.91

1:50.94

8

297

Quin Gray

4

More Than 7

 

15:16.16

1:54:36.07

2:19.05

 
Team - Freeport Immanuel Lutheran Finish Position - 9
Team Score (places): 278 Team Score (times):1:10:02.16 Ave Time:14:00.43
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

116

Matt Pehl

8

39

39

13:27.68

13:27.68

0:00.00

2

112

Ethan Eilders

5

47

86

13:41.45

27:09.13

0:13.77

3

111

Keenan Dickman

8

50

136

13:55.65

41:04.78

0:27.97

4

118

Andrew Simmons

8

61

197

14:18.06

55:22.84

0:50.38

5

110

Aiden Brobst

3

81

278

14:39.32

1:10:02.16

1:11.64

6

119

Josh Warner

8

95

373

15:19.55

1:25:21.71

1:51.87

7

113

Zachary Fisher

4

109

482

16:41.18

1:42:02.89

3:13.50

8

114

Gregory Julius

4

More Than 7

 

16:46.20

1:58:49.09

3:18.52

9

120

Jayden Zink

4

More Than 7

 

17:13.07

2:16:02.16

3:45.39

10

115

Dylan Meyerhofer

8

More Than 7

 

18:11.93

2:34:14.09

4:44.25

 
Team - Bethany Lutheran School Finish Position - 10
Team Score (places): 279 Team Score (times):1:09:16.71 Ave Time:13:51.34
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

71

Jayden Gertsen

8

2

2

11:50.84

11:50.84

0:00.00

2

72

Jarrett Gunderson

8

46

48

13:41.39

25:32.23

1:50.55

3

73

Henry Jordan

6

69

117

14:27.39

39:59.62

2:36.55

4

67

Joel Flattum

7

80

197

14:37.07

54:36.69

2:46.23

5

75

Stephen Mackey

8

82

279

14:40.02

1:09:16.71

2:49.18

6

66

Zach Chestnut

8

102

381

15:43.33

1:25:00.04

3:52.49

7

76

Dominic Salvino

7

107

488

16:27.89

1:41:27.93

4:37.05

8

68

Brockton Francis

5

More Than 7

 

16:35.40

1:58:03.33

4:44.56

9

69

Luke Gavin

5

More Than 7

 

18:13.08

2:16:16.41

6:22.24

10

70

Trey Gebhardt

6

More Than 7

 

18:46.38

2:35:02.79

6:55.54

 
Team - Immanuel Dundee Finish Position - 11
Team Score (places): 294 Team Score (times):1:11:31.76 Ave Time:14:18.35
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

168

Grant McCord

6

29

29

13:20.67

13:20.67

0:00.00

2

167

Teddy Lyon

8

30

59

13:21.27

26:41.94

0:00.60

3

164

Zachary Leahy

6

34

93

13:26.04

40:07.98

0:05.37

4

156

William Angelakos

7

98

191

15:25.93

55:33.91

2:05.26

5

163

Jonah Koehlert

6

103

294

15:57.85

1:11:31.76

2:37.18

6

166

Samuel Lyon

6

106

400

16:19.89

1:27:51.65

2:59.22

7

169

Albert Navarro

8

113

513

17:00.33

1:44:51.98

3:39.66

8

174

Nicholas Spiro

8

More Than 7

 

17:53.26

2:02:45.24

4:32.59

9

171

Johnny Shanahan

8

More Than 7

 

20:36.86

2:23:22.10

7:16.19

 
Team - Grace Lutheran School Finish Position - 12
Team Score (places): 321 Team Score (times):1:11:43.83 Ave Time:14:20.77
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

134

Paxton Ferencak

6

25

25

13:10.49

13:10.49

0:00.00

2

132

Owen Augustine

4

52

77

13:59.77

27:10.26

0:49.28

3

138

Darryl Norwood

7

60

137

14:17.03

41:27.29

1:06.54

4

137

Henry Niermann

8

87

224

14:54.48

56:21.77

1:43.99

5

140

Kyle Steiner

4

97

321

15:22.06

1:11:43.83

2:11.57

6

136

Joseph Miller

4

105

426

16:13.94

1:27:57.77

3:03.45

7

139

Stephen Roder

5

111

537

16:51.33

1:44:49.10

3:40.84

8

135

Layne Hammer

3

More Than 7

 

18:38.02

2:03:27.12

5:27.53

 
Team - Trinity Edwardsville Finish Position - 13
Team Score (places): 324 Team Score (times):1:11:46.31 Ave Time:14:21.26
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

260

Jonah Wilson

8

22

22

13:06.31

13:06.31

0:00.00

2

259

Elliott Wilson

4

55

77

14:03.36

27:09.67

0:57.05

3

244

Noah Landers

8

63

140

14:19.75

41:29.42

1:13.44

4

230

Ben Brakhane

7

91

231

15:06.41

56:35.83

2:00.10

5

237

Chase Hall

5

93

324

15:10.48

1:11:46.31

2:04.17

 
Team - Immanuel Palatine Finish Position - 14
Team Score (places): 329 Team Score (times):1:11:22.24 Ave Time:14:16.45
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

173

Nathan Sisler

8

4

4

11:56.20

11:56.20

0:00.00

2

160

John Kalopisis

8

66

70

14:22.95

26:19.15

2:26.75

3

162

Nathan Kim

7

73

143

14:31.40

40:50.55

2:35.20

4

170

Robert Schmitt

5

85

228

14:49.49

55:40.04

2:53.29

5

159

Andrew Johns

6

101

329

15:42.20

1:11:22.24

3:46.00

6

165

Jonathan Link

5

110

439

16:49.59

1:28:11.83

4:53.39

7

161

Jonathan Kim

6

112

551

16:59.11

1:45:10.94

5:02.91

8

172

Eli Sherman

6

More Than 7

 

17:01.43

2:02:12.37

5:05.23

 
Team - Trinity Burr Ridge Finish Position - 15
Team Score (places): 339 Team Score (times):1:12:39.16 Ave Time:14:31.83
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

229

Ali Abbas

8

42

42

13:36.01

13:36.01

0:00.00

2

246

David Lehenbauer

8

58

100

14:10.94

27:46.95

0:34.93

3

254

Zach Schwoebel

7

67

167

14:24.50

42:11.45

0:48.49

4

245

Isiah Lashley

7

68

235

14:26.58

56:38.03

0:50.57

5

261

Nathan Winterroth

8

104

339

16:01.13

1:12:39.16

2:25.12

6

236

Tim Grady

8

108

447

16:40.89

1:29:20.05

3:04.88

7

255

Luke Selle

7

115

562

18:05.75

1:47:25.80

4:29.74

 
Team - Trinity Lutheran Spfld Finish Position - 16
Team Score (places): 341 Team Score (times):1:12:11.18 Ave Time:14:26.24
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

267

Henry Hayer

8

21

21

13:05.57

13:05.57

0:00.00

2

270

Jay McAfee

8

45

66

13:40.69

26:46.26

0:35.12

3

268

Jack Hayer

5

89

155

15:01.13

41:47.39

1:55.56

4

266

Brett Davis

7

92

247

15:09.94

56:57.33

2:04.37

5

273

Nick Vespa

8

94

341

15:13.85

1:12:11.18

2:08.28

6

264

Gage Bartos

8

99

440

15:27.29

1:27:38.47

2:21.72

7

271

Hayden Radtke

5

100

540

15:42.00

1:43:20.47

2:36.43

8

274

JT Wiegand

7

More Than 7

 

16:26.13

1:59:46.60

3:20.56

9

272

Rylan Radtke

3

More Than 7

 

18:25.48

2:18:12.08

5:19.91

 
Team - St. John Lutheran Champaign Finish Position - 17
Team Score (places): 411 Team Score (times):1:16:03.33 Ave Time:15:12.67
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

212

Graham O'Gorman

8

27

27

13:14.30

13:14.30

0:00.00

2

215

Peter Smith

4

86

113

14:52.83

28:07.13

1:38.53

3

213

Will O'Gorman

5

88

201

14:58.61

43:05.74

1:44.31

4

211

Blake Burr

5

96

297

15:20.90

58:26.64

2:06.60

5

214

Jack Schmidt

4

114

411

17:36.69

1:16:03.33

4:22.39

 
Team - Cross Lutheran School Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

103

Zach Rice

8

Less Than 5

 

12:01.73

12:01.73

0:00.00

2

104

Gary Ronning

7

Less Than 5

 

13:44.83

25:46.56

1:43.10

3

105

Keith Stewart

5

Less Than 5

 

18:12.74

43:59.30

6:11.01

 
Team - Elmhurst Immanuel Lutheran Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

106

Alexander Ford

8

Less Than 5

 

15:49.51

15:49.51

0:00.00

 
Team - Immanuel, Okawville Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

177

Caleb Unverfehrt

6

Less Than 5

 

15:12.58

15:12.58

0:00.00

2

176

Evan Perry

4

Less Than 5

 

15:27.42

30:40.00

0:14.84

 
Team - St. Andrews Luth Park Ridge Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

209

Danny Riordan

6

Less Than 5

 

13:07.42

13:07.42

0:00.00

2

210

J.J. Sergey

8

Less Than 5

 

13:41.53

26:48.95

0:34.11

3

208

Colum McNally

5

Less Than 5

 

15:04.02

41:52.97

1:56.60

 
Team - Zion Bethalto Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

302

Joshua Jacobsen

8

Less Than 5

 

14:25.87

14:25.87

0:00.00

2

313

Derek Schley

6

Less Than 5

 

15:55.48

30:21.35

1:29.61

3

300

Nathaniel Hunt

5

Less Than 5

 

16:27.18

46:48.53

2:01.31

 

Final Team Results - Boys

 

Open 2M

 
 
Team - Trinity Bloomington Finish Position - 1
Team Score (places): 18 Team Score (times):1:14:17.55 Ave Time:14:51.51
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

253

Tim Robertson

7

1

1

14:08.66

14:08.66

0:00.00

2

243

Andrew Kosinski

7

2

3

14:39.26

28:47.92

0:30.60

3

262

Jackson Yoder

6

3

6

14:39.88

43:27.80

0:31.22

4

242

Zane Jewell

7

4

10

14:42.53

58:10.33

0:33.87

5

258

Sam Verda

5

8

18

16:07.22

1:14:17.55

1:58.56

6

247

Jake Marvel

5

9

27

16:26.35

1:30:43.90

2:17.69

7

251

Joe Rhykerd

6

10

37

16:38.85

1:47:22.75

2:30.19

8

252

John Rhykerd

8

More Than 7

 

17:24.92

2:04:47.67

3:16.26

9

248

Daniel Ogden

7

More Than 7

 

17:38.29

2:22:25.96

3:29.63

10

238

Elijah Haney

6

More Than 7

 

18:59.46

2:41:25.42

4:50.80

11

235

Luke Fogler

6

More Than 7

 

19:27.99

3:00:53.41

5:19.33

12

234

Zach Eimer

5

More Than 7

 

19:29.34

3:20:22.75

5:20.68

 
Team - Zion Belleville Finish Position - 2
Team Score (places): 41 Team Score (times):1:22:19.22 Ave Time:16:27.84
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

306

Zach Landry

8

5

5

15:05.13

15:05.13

0:00.00

2

294

Andrew Combs

8

6

11

15:31.99

30:37.12

0:26.86

3

291

Christian Brown

8

7

18

15:56.70

46:33.82

0:51.57

4

311

Max Rodenmeyer

4

11

29

17:28.15

1:04:01.97

2:23.02

5

305

Max Knipp

6

12

41

18:17.25

1:22:19.22

3:12.12

 
Team - Arlington Heights, St. Peter Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

24

Josh Mayo

5

Less Than 5

 

14:29.60

14:29.60

0:00.00

2

19

Mitchell Gates

6

Less Than 5

 

14:35.69

29:05.29

0:06.09

3

17

Joey Buckner

4

Less Than 5

 

16:35.75

45:41.04

2:06.15

4

22

William Green

5

Less Than 5

 

17:17.94

1:02:58.98

2:48.34

 
Team - Batavia Immanuel Lutheran Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

58

Evan Roin

4

Less Than 5

 

17:02.74

17:02.74

0:00.00

2

60

Warren Swanson

6

Less Than 5

 

17:48.11

34:50.85

0:45.37

3

56

Charlie Nelson

6

Less Than 5

 

18:54.51

53:45.36

1:51.77

 
Team - Bethel Lutheran Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

94

Eli Mulvey

4

Less Than 5

 

17:36.84

17:36.84

0:00.00

 
Team - Trinity Lutheran Spfld Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

269

Jack Hazelwood

6

Less Than 5

 

18:14.66

18:14.66

0:00.00

2

265

Gannon Bartos

5

Less Than 5

 

18:41.38

36:56.04

0:26.72

 
Team - Zion Marengo Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

292

Patrick Casper

8

Less Than 5

 

15:17.16

15:17.16

0:00.00

Overall Finish List - Girls

Girls 2 M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

98

Nicole Greyer Cross Lutheran School

12:49.17

6:25/M

8

 

2

2

102

Ava Weyrich Cross Lutheran School

13:10.07

6:35/M

8

 

3

3

47

Melanie Williams Batavia Immanuel Lutheran

13:48.84

6:54/M

7

 

4

4

275

Paige Berry Zion Marengo

13:54.59

6:57/M

6

 

5

(< 5)

146

Meghan Lemke Immanuel Dundee

13:57.85

6:59/M

8

 

6

5

219

Lauren Brown Trinity Bloomington

14:08.48

7:04/M

8

 

7

6

149

Angelie Pappas Immanuel Palatine

14:10.88

7:05/M

6

 

8

7

35

Tori Cammarano Batavia Immanuel Lutheran

14:14.06

7:07/M

8

 

9

8

36

Caroline Daniels Batavia Immanuel Lutheran

14:14.73

7:07/M

8

 

10

9

276

Caroline Binotti Zion Marengo

14:16.57

7:08/M

6

 

11

10

6

Anna Harden Arlington Heights, St. Peter

14:16.65

7:08/M

4

 

12

(< 5)

64

Katie Gertsen Bethany Lutheran School

14:19.57

7:10/M

4

 

13

11

99

McKenzie Lux Cross Lutheran School

14:32.07

7:16/M

8

 

14

12

38

Anna Jerdee Batavia Immanuel Lutheran

14:37.56

7:19/M

7

 

15

13

192

Shay Doty our saviors

14:39.63

7:20/M

7

 

16

14

193

Elizabeth Eck our saviors

14:40.52

7:20/M

6

 

17

15

3

Megan Caulfield Arlington Heights, St. Peter

14:43.04

7:22/M

8

 

18

16

79

Jerelyn Joos Bethel Lutheran

14:45.52

7:23/M

8

 

19

17

100

Ashley Malas Cross Lutheran School

14:45.98

7:23/M

8

 

20

18

150

Margueret Spear Immanuel Palatine

14:47.31

7:24/M

7

 

21

19

77

Madeline Behnke Bethel Lutheran

14:48.63

7:24/M

4

 

22

20

43

Isabella Polizzotto Batavia Immanuel Lutheran

14:49.99

7:25/M

5

 

23

21

83

Emmy Newman Bethel Lutheran

14:54.27

7:27/M

6

 

24

22

222

Abigail Hoeft Trinity Bloomington

14:55.59

7:28/M

6

 

25

(< 5)

145

MacKenzie Leahy Immanuel Dundee

14:57.51

7:29/M

5

 

26

23

44

Kelly Schmieder Batavia Immanuel Lutheran

15:00.39

7:30/M

8

 

27

24

126

Anna Scholtens Grace Lutheran School

15:03.42

7:32/M

3

 

28

25

9

Kayleigh Rodgers Arlington Heights, St. Peter

15:04.74

7:32/M

6

 

29

(< 5)

207

Katie Gillespie Pilgrim Lutheran School

15:05.74

7:33/M

5

 

30

26

2

Jessica Bergman Arlington Heights, St. Peter

15:07.06

7:34/M

6

 

31

27

124

Claire Massmann Grace Lutheran School

15:12.30

7:36/M

8

 

32

28

226

Avery Wietfeldt Trinity Bloomington

15:12.56

7:36/M

6

 

33

(< 5)

109

Destiny Statdfield Freeport Immanuel Lutheran

15:19.61

7:40/M

5

 

34

29

277

Gretchen Casper Zion Marengo

15:20.86

7:40/M

6

 

35

(< 5)

181

Amanda Tegart Lombard, St. John's

15:21.86

7:41/M

7

 

36

30

141

Daniela Casillas Immanuel Palatine

15:22.21

7:41/M

7

 

37

31

224

Grace Storm Trinity Bloomington

15:23.49

7:42/M

5

 

38

32

128

Madelyn Virzi Grace Lutheran School

15:24.58

7:42/M

4

 

39

33

196

Emily Stoeckel our saviors

15:24.83

7:42/M

7

 

40

34

151

Kylee Stammer Immanuel Palatine

15:26.31

7:43/M

6

 

41

(< 5)

108

Becca Rubin Freeport Immanuel Lutheran

15:28.17

7:44/M

8

 

42

35

197

Tessa Workman our saviors

15:30.10

7:45/M

8

 

43

36

129

Nicole Virzi Grace Lutheran School

15:32.73

7:46/M

6

 

44

37

97

Maggie Dervis Cross Lutheran School

15:33.85

7:47/M

6

 

45

38

78

Bridget Huizenga Bethel Lutheran

15:35.75

7:48/M

6

 

46

39

37

Caroline Hager Batavia Immanuel Lutheran

15:37.07

7:49/M

5

 

47

40

225

Eliza Talaski Trinity Bloomington

15:39.60

7:50/M

6

 

48

41

84

Emma Norman Bethel Lutheran

15:45.33

7:53/M

6

 

49

42

4

Cassidy Ginder Arlington Heights, St. Peter

15:47.53

7:54/M

8

 

50

43

12

Emma Van Meveren Arlington Heights, St. Peter

15:53.52

7:57/M

4

 

51

44

7

Olivia Harmon Arlington Heights, St. Peter

15:57.27

7:59/M

5

 

52

45

194

Kylie Goldstein our saviors

15:57.67

7:59/M

6

 

53

(> 7)

10

Sarah Skaggs Arlington Heights, St. Peter

16:00.16

8:00/M

7

 

54

(< 5)

65

Olivia Hagie Bethany Lutheran School

16:04.67

8:02/M

6

 

55

(< 5)

107

Kaitlyn Meyerhofer Freeport Immanuel Lutheran

16:07.66

8:04/M

5

 

56

46

285

Isabella Neurock Zion Marengo

16:08.91

8:04/M

6

 

57

(< 5)

178

Erika Dahlstrand Lombard, St. John's

16:09.87

8:05/M

7

 

58

47

142

Francesca Henderson Immanuel Palatine

16:09.98

8:05/M

3

 

59

(> 7)

15

Laura Kate Waters Arlington Heights, St. Peter

16:11.32

8:06/M

8

 

60

48

282

Kiana Kozin Zion Marengo

16:16.10

8:08/M

8

 

61

49

221

Ella Hess Trinity Bloomington

16:25.24

8:13/M

5

 

62

(< 5)

280

Emma Jordan Zion Belleville

16:31.49

8:16/M

7

 

63

50

144

Erica LaValle Immanuel Palatine

16:32.15

8:16/M

5

 

64

51

152

Jessica Torres Immanuel Palatine

16:39.88

8:20/M

5

 

65

(< 5)

63

Ava Chestnut Bethany Lutheran School

16:42.87

8:21/M

6

 

66

(< 5)

263

Julie Elmore Trinity Lutheran Spfld

16:44.27

8:22/M

8

 

67

52

284

Ashtyn Martin Zion Marengo

16:44.84

8:22/M

5

 

68

(> 7)

40

Keri Krivograd Batavia Immanuel Lutheran

16:54.75

8:27/M

5

 

69

(> 7)

48

Natalie Zagorski Batavia Immanuel Lutheran

16:57.01

8:29/M

5

 

70

53

287

Alyssa Schubert Zion Marengo

16:57.04

8:29/M

7

 

71

(> 7)

13

Hannah Van Meveren Arlington Heights, St. Peter

16:59.41

8:30/M

7

 

72

54

125

Ella Massmann Grace Lutheran School

17:01.13

8:31/M

7

 

73

55

80

Julia Joos Bethel Lutheran

17:04.09

8:32/M

6

 

74

(< 5)

288

Kate Weber Zion Bethalto

17:10.54

8:35/M

8

 

75

56

195

Delaney Scheidenhelm our saviors

17:13.10

8:37/M

6

 

76

(> 7)

283

Faith Malinowski Zion Marengo

17:13.52

8:37/M

8

 

77

(> 7)

278

Hailey Halsall Zion Marengo

17:14.62

8:37/M

5

 

78

57

123

Ava Massmann Grace Lutheran School

17:18.65

8:39/M

5

 

79

(> 7)

143

Samantha Jakubowski Immanuel Palatine

17:25.23

8:43/M

3

 

80

58

122

Fincher Douma-Wahlen Grace Lutheran School

17:26.52

8:43/M

5

 

81

(> 7)

147

Rachel Lind Immanuel Palatine

17:28.71

8:44/M

3

 

82

(> 7)

39

Jocelyn Kennaugh Batavia Immanuel Lutheran

18:03.45

9:02/M

6

 

83

(< 5)

216

Jenna Vogt St. Peter Lutheran

18:07.25

9:04/M

5

 

84

(> 7)

153

Margaret Walsh Immanuel Palatine

18:19.31

9:10/M

8

 

85

(> 7)

130

Kalea Wright Grace Lutheran School

18:49.55

9:25/M

4

 

86

(< 5)

281

Annie Knipp Zion Belleville

19:49.05

9:55/M

8

 

87

59

101

Emily Malas Cross Lutheran School

20:01.94

10:01/M

5

 

 

Overall Finish List - Girls

 

Open 2M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

46

Alyce Williams Batavia Immanuel Lutheran

16:12.84

8:06/M

4

 

2

(< 5)

5

Mackenzie Ginder Arlington Heights, St. Peter

16:49.55

8:25/M

4

 

3

2

228

Emma Williams Trinity Bloomington

17:14.00

8:37/M

5

 

4

3

317

Isabella Dickhut Trinity Bloomington

17:17.57

8:39/M

 

5

4

227

Rebekah Willey Trinity Bloomington

17:17.77

8:39/M

7

 

6

(< 5)

14

Abigail Varvara Arlington Heights, St. Peter

17:19.03

8:40/M

5

 

7

(< 5)

155

Ella Watschke Immanuel Palatine

18:06.64

9:03/M

3

 

8

5

223

Alexis Ropp Trinity Bloomington

18:20.69

9:10/M

7

 

9

6

42

Chessie Polizzotto Batavia Immanuel Lutheran

19:21.44

9:41/M

5

 

10

7

45

Caroline Schroeder Batavia Immanuel Lutheran

19:31.76

9:46/M

4

 

11

8

41

Katie Meyers Batavia Immanuel Lutheran

19:46.10

9:53/M

5

 

12

9

220

Julianna Burwell Trinity Bloomington

19:46.77

9:53/M

5

 

13

10

217

Allie Beam Trinity Bloomington

20:08.40

10:04/M

8

 

14

11

218

Elizabeth Beam Trinity Bloomington

20:16.51

10:08/M

6

 

15

(< 5)

154

Michelle Walsh Immanuel Palatine

20:32.10

10:16/M

4

 

16

(< 5)

148

Addison Luna Immanuel Palatine

20:41.37

10:21/M

3

 

17

(< 5)

279

Isabelle Halsall Zion Belleville

21:49.16

10:55/M

5

 

18

12

34

Eleanor Barton Batavia Immanuel Lutheran

21:58.76

10:59/M

4

 

Team Summary Report - Girls

Girls 2 M

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Batavia Immanuel Lutheran

50

3

7

8

12

20

23

39

 

 

Top 5 Times: 1:11:45.18

 

2

Cross Lutheran School

68

1

2

11

17

37

59

 

 

Top 5 Times: 1:10:51.14

 

3

Arlington Heights, St. Peter

118

10

15

25

26

42

43

44

 

 

Top 5 Times: 1:14:59.02

 

4

Trinity Bloomington

126

5

22

28

31

40

49

 

 

Top 5 Times: 1:15:19.72

 

5

Immanuel Palatine

135

6

18

30

34

47

50

51

 

 

Top 5 Times: 1:15:56.69

 

6

Bethel Lutheran

135

16

19

21

38

41

55

 

 

Top 5 Times: 1:15:49.50

 

7

Zion Marengo

136

4

9

29

46

48

52

53

 

 

Top 5 Times: 1:15:57.03

 

8

our saviors

140

13

14

33

35

45

56

 

 

Top 5 Times: 1:16:12.75

 

9

Grace Lutheran School

173

24

27

32

36

54

57

58

 

 

Top 5 Times: 1:18:14.16

 

Inc.

Bethany Lutheran School

3 finishers

 

 

 

Inc.

Freeport Immanuel Lutheran

3 finishers

 

 

 

Inc.

Immanuel Dundee

2 finishers

 

 

 

Inc.

Lombard, St. John's

2 finishers

 

 

 

Inc.

Pilgrim Lutheran School

1 finishers

 

 

 

Inc.

St. Peter Lutheran

1 finishers

 

 

 

Inc.

Trinity Lutheran Spfld

1 finishers

 

 

 

Inc.

Zion Belleville

2 finishers

 

 

 

Inc.

Zion Bethalto

1 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Girls

Open 2M

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Trinity Bloomington

23

2

3

4

5

9

10

11

 

 

Top 5 Times: 1:29:56.80

 

2

Batavia Immanuel Lutheran

34

1

6

7

8

12

 

 

Top 5 Times: 1:36:50.90

 

Inc.

Arlington Heights, St. Peter

2 finishers

 

 

 

Inc.

Zion Belleville

1 finishers

 

 

 

Inc.

Immanuel Palatine

3 finishers

 

 

 
 

Final Team Results - Girls

Girls 2 M

Team - Batavia Immanuel Lutheran Finish Position - 1
Team Score (places): 50 Team Score (times):1:11:45.18 Ave Time:14:21.04
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

47

Melanie Williams

7

3

3

13:48.84

13:48.84

0:00.00

2

35

Tori Cammarano

8

7

10

14:14.06

28:02.90

0:25.22

3

36

Caroline Daniels

8

8

18

14:14.73

42:17.63

0:25.89

4

38

Anna Jerdee

7

12

30

14:37.56

56:55.19

0:48.72

5

43

Isabella Polizzotto

5

20

50

14:49.99

1:11:45.18

1:01.15

6

44

Kelly Schmieder

8

23

73

15:00.39

1:26:45.57

1:11.55

7

37

Caroline Hager

5

39

112

15:37.07

1:42:22.64

1:48.23

8

40

Keri Krivograd

5

More Than 7

 

16:54.75

1:59:17.39

3:05.91

9

48

Natalie Zagorski

5

More Than 7

 

16:57.01

2:16:14.40

3:08.17

10

39

Jocelyn Kennaugh

6

More Than 7

 

18:03.45

2:34:17.85

4:14.61

 
Team - Cross Lutheran School Finish Position - 2
Team Score (places): 68 Team Score (times):1:10:51.14 Ave Time:14:10.23
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

98

Nicole Greyer

8

1

1

12:49.17

12:49.17

0:00.00

2

102

Ava Weyrich

8

2

3

13:10.07

25:59.24

0:20.90

3

99

McKenzie Lux

8

11

14

14:32.07

40:31.31

1:42.90

4

100

Ashley Malas

8

17

31

14:45.98

55:17.29

1:56.81

5

97

Maggie Dervis

6

37

68

15:33.85

1:10:51.14

2:44.68

6

101

Emily Malas

5

59

127

20:01.94

1:30:53.08

7:12.77

 
Team - Arlington Heights, St. Peter Finish Position - 3
Team Score (places): 118 Team Score (times):1:14:59.02 Ave Time:14:59.80
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

6

Anna Harden

4

10

10

14:16.65

14:16.65

0:00.00

2

3

Megan Caulfield

8

15

25

14:43.04

28:59.69

0:26.39

3

9

Kayleigh Rodgers

6

25

50

15:04.74

44:04.43

0:48.09

4

2

Jessica Bergman

6

26

76

15:07.06

59:11.49

0:50.41

5

4

Cassidy Ginder

8

42

118

15:47.53

1:14:59.02

1:30.88

6

12

Emma Van Meveren

4

43

161

15:53.52

1:30:52.54

1:36.87

7

7

Olivia Harmon

5

44

205

15:57.27

1:46:49.81

1:40.62

8

10

Sarah Skaggs

7

More Than 7

 

16:00.16

2:02:49.97

1:43.51

9

15

Laura Kate Waters

8

More Than 7

 

16:11.32

2:19:01.29

1:54.67

10

13

Hannah Van Meveren

7

More Than 7

 

16:59.41

2:36:00.70

2:42.76

 
Team - Trinity Bloomington Finish Position - 4
Team Score (places): 126 Team Score (times):1:15:19.72 Ave Time:15:03.94
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

219

Lauren Brown

8

5

5

14:08.48

14:08.48

0:00.00

2

222

Abigail Hoeft

6

22

27

14:55.59

29:04.07

0:47.11

3

226

Avery Wietfeldt

6

28

55

15:12.56

44:16.63

1:04.08

4

224

Grace Storm

5

31

86

15:23.49

59:40.12

1:15.01

5

225

Eliza Talaski

6

40

126

15:39.60

1:15:19.72

1:31.12

6

221

Ella Hess

5

49

175

16:25.24

1:31:44.96

2:16.76

 
Team - Immanuel Palatine Finish Position - 5
Team Score (places): 135 Team Score (times):1:15:56.69 Ave Time:15:11.34
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

149

Angelie Pappas

6

6

6

14:10.88

14:10.88

0:00.00

2

150

Margueret Spear

7

18

24

14:47.31

28:58.19

0:36.43

3

141

Daniela Casillas

7

30

54

15:22.21

44:20.40

1:11.33

4

151

Kylee Stammer

6

34

88

15:26.31

59:46.71

1:15.43

5

142

Francesca Henderson

3

47

135

16:09.98

1:15:56.69

1:59.10

6

144

Erica LaValle

5

50

185

16:32.15

1:32:28.84

2:21.27

7

152

Jessica Torres

5

51

236

16:39.88

1:49:08.72

2:29.00

8

143

Samantha Jakubowski

3

More Than 7

 

17:25.23

2:06:33.95

3:14.35

9

147

Rachel Lind

3

More Than 7

 

17:28.71

2:24:02.66

3:17.83

10

153

Margaret Walsh

8

More Than 7

 

18:19.31

2:42:21.97

4:08.43

 
Team - Bethel Lutheran Finish Position - 6
Team Score (places): 135 Team Score (times):1:15:49.50 Ave Time:15:09.90
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

79

Jerelyn Joos

8

16

16

14:45.52

14:45.52

0:00.00

2

77

Madeline Behnke

4

19

35

14:48.63

29:34.15

0:03.11

3

83

Emmy Newman

6

21

56

14:54.27

44:28.42

0:08.75

4

78

Bridget Huizenga

6

38

94

15:35.75

1:00:04.17

0:50.23

5

84

Emma Norman

6

41

135

15:45.33

1:15:49.50

0:59.81

6

80

Julia Joos

6

55

190

17:04.09

1:32:53.59

2:18.57

 
Team - Zion Marengo Finish Position - 7
Team Score (places): 136 Team Score (times):1:15:57.03 Ave Time:15:11.41
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

275

Paige Berry

6

4

4

13:54.59

13:54.59

0:00.00

2

276

Caroline Binotti

6

9

13

14:16.57

28:11.16

0:21.98

3

277

Gretchen Casper

6

29

42

15:20.86

43:32.02

1:26.27

4

285

Isabella Neurock

6

46

88

16:08.91

59:40.93

2:14.32

5

282

Kiana Kozin

8

48

136

16:16.10

1:15:57.03

2:21.51

6

284

Ashtyn Martin

5

52

188

16:44.84

1:32:41.87

2:50.25

7

287

Alyssa Schubert

7

53

241

16:57.04

1:49:38.91

3:02.45

8

283

Faith Malinowski

8

More Than 7

 

17:13.52

2:06:52.43

3:18.93

9

278

Hailey Halsall

5

More Than 7

 

17:14.62

2:24:07.05

3:20.03

 
Team - our saviors Finish Position - 8
Team Score (places): 140 Team Score (times):1:16:12.75 Ave Time:15:14.55
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

192

Shay Doty

7

13

13

14:39.63

14:39.63

0:00.00

2

193

Elizabeth Eck

6

14

27

14:40.52

29:20.15

0:00.89

3

196

Emily Stoeckel

7

33

60

15:24.83

44:44.98

0:45.20

4

197

Tessa Workman

8

35

95

15:30.10

1:00:15.08

0:50.47

5

194

Kylie Goldstein

6

45

140

15:57.67

1:16:12.75

1:18.04

6

195

Delaney Scheidenhelm

6

56

196

17:13.10

1:33:25.85

2:33.47

 
Team - Grace Lutheran School Finish Position - 9
Team Score (places): 173 Team Score (times):1:18:14.16 Ave Time:15:38.83
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

126

Anna Scholtens

3

24

24

15:03.42

15:03.42

0:00.00

2

124

Claire Massmann

8

27

51

15:12.30

30:15.72

0:08.88

3

128

Madelyn Virzi

4

32

83

15:24.58

45:40.30

0:21.16

4

129

Nicole Virzi

6

36

119

15:32.73

1:01:13.03

0:29.31

5

125

Ella Massmann

7

54

173

17:01.13

1:18:14.16

1:57.71

6

123

Ava Massmann

5

57

230

17:18.65

1:35:32.81

2:15.23

7

122

Fincher Douma-Wahlen

5

58

288

17:26.52

1:52:59.33

2:23.10

8

130

Kalea Wright

4

More Than 7

 

18:49.55

2:11:48.88

3:46.13

 
Team - Bethany Lutheran School Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

64

Katie Gertsen

4

Less Than 5

 

14:19.57

14:19.57

0:00.00

2

65

Olivia Hagie

6

Less Than 5

 

16:04.67

30:24.24

1:45.10

3

63

Ava Chestnut

6

Less Than 5

 

16:42.87

47:07.11

2:23.30

 
Team - Freeport Immanuel Lutheran Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

109

Destiny Statdfield

5

Less Than 5

 

15:19.61

15:19.61

0:00.00

2

108

Becca Rubin

8

Less Than 5

 

15:28.17

30:47.78

0:08.56

3

107

Kaitlyn Meyerhofer

5

Less Than 5

 

16:07.66

46:55.44

0:48.05

 
Team - Immanuel Dundee Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

146

Meghan Lemke

8

Less Than 5

 

13:57.85

13:57.85

0:00.00

2

145

MacKenzie Leahy

5

Less Than 5

 

14:57.51

28:55.36

0:59.66

 
Team - Lombard, St. John's Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

181

Amanda Tegart

7

Less Than 5

 

15:21.86

15:21.86

0:00.00

2

178

Erika Dahlstrand

7

Less Than 5

 

16:09.87

31:31.73

0:48.01

 
Team - Pilgrim Lutheran School Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

207

Katie Gillespie

5

Less Than 5

 

15:05.74

15:05.74

0:00.00

 
Team - St. Peter Lutheran Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

216

Jenna Vogt

5

Less Than 5

 

18:07.25

18:07.25

0:00.00

 
Team - Trinity Lutheran Spfld Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

263

Julie Elmore

8

Less Than 5

 

16:44.27

16:44.27

0:00.00

 
Team - Zion Belleville Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

280

Emma Jordan

7

Less Than 5

 

16:31.49

16:31.49

0:00.00

2

281

Annie Knipp

8

Less Than 5

 

19:49.05

36:20.54

3:17.56

 
Team - Zion Bethalto Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

288

Kate Weber

8

Less Than 5

 

17:10.54

17:10.54

0:00.00

 

Final Team Results - Girls

 

Open 2M

 
 
Team - Trinity Bloomington Finish Position - 1
Team Score (places): 23 Team Score (times):1:29:56.80 Ave Time:17:59.36
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

228

Emma Williams

5

2

2

17:14.00

17:14.00

0:00.00

2

317

Isabella Dickhut

3

5

17:17.57

34:31.57

0:03.57

3

227

Rebekah Willey

7

4

9

17:17.77

51:49.34

0:03.77

4

223

Alexis Ropp

7

5

14

18:20.69

1:10:10.03

1:06.69

5

220

Julianna Burwell

5

9

23

19:46.77

1:29:56.80

2:32.77

6

217

Allie Beam

8

10

33

20:08.40

1:50:05.20

2:54.40

7

218

Elizabeth Beam

6

11

44

20:16.51

2:10:21.71

3:02.51

 
Team - Batavia Immanuel Lutheran Finish Position - 2
Team Score (places): 34 Team Score (times):1:36:50.90 Ave Time:19:22.18
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

46

Alyce Williams

4

1

1

16:12.84

16:12.84

0:00.00

2

42

Chessie Polizzotto

5

6

7

19:21.44

35:34.28

3:08.60

3

45

Caroline Schroeder

4

7

14

19:31.76

55:06.04

3:18.92

4

41

Katie Meyers

5

8

22

19:46.10

1:14:52.14

3:33.26

5

34

Eleanor Barton

4

12

34

21:58.76

1:36:50.90

5:45.92

 
Team - Arlington Heights, St. Peter Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

5

Mackenzie Ginder

4

Less Than 5

 

16:49.55

16:49.55

0:00.00

2

14

Abigail Varvara

5

Less Than 5

 

17:19.03

34:08.58

0:29.48

 
Team - Zion Belleville Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

279

Isabelle Halsall

5

Less Than 5

 

21:49.16

21:49.16

0:00.00

 
Team - Immanuel Palatine Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

155

Ella Watschke

3

Less Than 5

 

18:06.64

18:06.64

0:00.00

2

154

Michelle Walsh

4

Less Than 5

 

20:32.10

38:38.74

2:25.46

3

148

Addison Luna

3

Less Than 5

 

20:41.37

59:20.11

2:34.73