#10 Men's 400 Meters (7th Grade Boys) Results
Finals
PL |
JD |
Athlete |
Yr. |
Team |
Time |
Pts |
HPL |
1 |
|
Carlos ADKINS |
7 |
East St. Louis Clark |
57.50 |
10 |
3 (1) |
2 |
|
Brenden NOEL |
7 |
Wood River Lewis & Clark |
58.74 |
8 |
3 (2) |
3 |
|
Brennen SIMMS |
7 |
Roxana |
59.71 |
6 |
2 (1) |
4 |
|
Jwon JONES |
7 |
East St. Louis Lincoln |
1:00.37 |
4 |
3 (3) |
5 |
|
Markees BROWN |
6 |
East St. Louis Lincoln |
1:00.44 |
2 |
3 (4) |
6 |
|
Omarrion GOODEN |
7 |
Cahokia Wirth |
1:02.55 |
1 |
2 (2) |
7 |
|
Maddox KENNEDY |
7 |
Granite City Coolidge |
1:03.69 |
|
1 (1) |
8 |
|
Graham MCAFOOS |
7 |
Alton |
1:03.70 |
|
2 (3) |
9 |
|
Samuel ELLIOTT-BARNES |
6 |
Alton |
1:04.48 |
|
2 (4) |
10 |
|
Ivan HERNANDEZ |
7 |
Granite City Coolidge |
1:04.69 |
|
3 (5) |
11 |
|
Alex WALKER |
7 |
Edwardsville Liberty |
1:05.13 |
|
2 (5) |
12 |
|
Willie CHERRY |
7 |
East St. Louis Clark |
1:05.28 |
|
3 (6) |
13 |
|
Nicholas DELOACH |
7 |
Cahokia Wirth |
1:05.45 |
|
2 (6) |
14 |
|
Collin ROBINSON |
7 |
Piasa Southwestern |
1:07.77 |
|
1 (2) |
15 |
|
Ben ZIOBRO |
7 |
Edwardsville Lincoln |
1:07.80 |
|
2 (7) |
16 |
|
Chris MEYER |
6 |
Edwardsville Lincoln |
1:07.81 |
|
2 (8) |
17 |
|
Connor HUMBERT |
7 |
Wood River Lewis & Clark |
1:07.98 |
|
3 (7) |
18 |
|
Carmello TAYLOR |
7 |
Edwardsville Liberty |
1:08.42 |
|
1 (3) |
19 |
|
Elias THIES |
6 |
Roxana |
1:08.47 |
|
1 (4) |
20 |
|
Vance HAKE |
7 |
Piasa Southwestern |
1:08.90 |
|
1 (5) |
21 |
|
Clayton WARREN |
7 |
Jerseyville Illini |
1:09.43 |
|
1 (6) |
22 |
|
Jordan TEEMS |
7 |
Bethalto Trimpe |
1:18.21 |
|
1 (7) |
Finals Section: 1
HPL |
JD |
Athlete |
Yr. |
Team |
Time |
Pts |
1 |
|
Maddox KENNEDY |
7 |
Granite City Coolidge | 1:03.69 |
|
2 |
|
Collin ROBINSON |
7 |
Piasa Southwestern | 1:07.77 |
|
3 |
|
Carmello TAYLOR |
7 |
Edwardsville Liberty | 1:08.42 |
|
4 |
|
Elias THIES |
6 |
Roxana | 1:08.47 |
|
5 |
|
Vance HAKE |
7 |
Piasa Southwestern | 1:08.90 |
|
6 |
|
Clayton WARREN |
7 |
Jerseyville Illini | 1:09.43 |
|
7 |
|
Jordan TEEMS |
7 |
Bethalto Trimpe | 1:18.21 |
|
Finals Section: 2
HPL |
JD |
Athlete |
Yr. |
Team |
Time |
Pts |
1 |
|
Brennen SIMMS |
7 |
Roxana | 59.71 |
6 |
2 |
|
Omarrion GOODEN |
7 |
Cahokia Wirth | 1:02.55 |
1 |
3 |
|
Graham MCAFOOS |
7 |
Alton | 1:03.70 |
|
4 |
|
Samuel ELLIOTT-BARNES |
6 |
Alton | 1:04.48 |
|
5 |
|
Alex WALKER |
7 |
Edwardsville Liberty | 1:05.13 |
|
6 |
|
Nicholas DELOACH |
7 |
Cahokia Wirth | 1:05.45 |
|
7 |
|
Ben ZIOBRO |
7 |
Edwardsville Lincoln | 1:07.80 |
|
8 |
|
Chris MEYER |
6 |
Edwardsville Lincoln | 1:07.81 |
|
Finals Section: 3
HPL |
JD |
Athlete |
Yr. |
Team |
Time |
Pts |
1 |
|
Carlos ADKINS |
7 |
East St. Louis Clark | 57.50 |
10 |
2 |
|
Brenden NOEL |
7 |
Wood River Lewis & Clark | 58.74 |
8 |
3 |
|
Jwon JONES |
7 |
East St. Louis Lincoln | 1:00.37 |
4 |
4 |
|
Markees BROWN |
6 |
East St. Louis Lincoln | 1:00.44 |
2 |
5 |
|
Ivan HERNANDEZ |
7 |
Granite City Coolidge | 1:04.69 |
|
6 |
|
Willie CHERRY |
7 |
East St. Louis Clark | 1:05.28 |
|
7 |
|
Connor HUMBERT |
7 |
Wood River Lewis & Clark | 1:07.98 |
|